Kad ir kaip jauku bebūtų šaltą žiemos vakarą susisupti į pledą ir žiūrėti mėgstamą serialą, tikėtina, kad kitą rytą, norint išvažiuoti iš kiemo, teks paplušėti kasant sniegą. Be to, tai tikrai ne vienintelis šalčių metu dominuojantis minusas. Dauguma vairuotojų skundžiasi užšalusiomis spynelėmis. Kokių priemonių verta imtis, norint išvengti šio vargo?
Planuokite į ateitį
Net jei retai kada susiduriate su užšalusia spynele, tikriausiai bent jau iš aplinkinių puikiai žinote, kad tai didelis vargas. Skubantiems į darbus stovėti šaltyje, kai į automobilį patekti neįmanoma tikrai nebus džiaugsmingiausias gyvenimo momentas. Būtina sekti orų prognozes ir žinoti, ko tikėtis keičiantis tiek temperatūroms, tiek kritulių kiekiui. Jei matote, kad ateinančias dienas žadamas lietus ar net šlapdriba, o vėliau ir tolygi minusinė temperatūra, geriau pasistenkite savo transporto priemonę laikyti paslėptą nuo atviro dangaus. Garažai, lauko konstruktai spyną apsaugos nuo didelio kritulių kiekio, kas neleis jai užšalti. Aišku, kad ne kiekvienas turi tokią nuosavybę kaip garažas, todėl reikia ieškoti kitų alternatyvų. Apsaugai yra naudojamos tokios priemonės kaip grafitiniai tepalai, kurie yra atsparūs vandeniui. Žinoma, visada ne prošal yra turėti specialaus skysčio, kuris atitirpina užšalusias spyneles – tai ypač veiksmingas būdas, siekiantiems greito ir veiksmingo rezultato.
Atminkite, ko šiukštu nedaryti
Natūralu, jog užšalus spynelėms automobilių savininkai puola į paniką. Juk dažniausiai važiuojame skubėdami ir su tikslu. Tais atvejais neretai renkamės gana kvailus sprendimų būdus, kurių pasekmės kainuoja brangiau nei sugaištas pusvalandis. Jokiu būdu neliekite spynelės karštu vandeniu. Nors logiškai spyna ir atitirps, jei neturite, kaip paslėpti transporto priemonės, kitų šalčių metu ši dar tvirčiau užšals dėl padidėjusio vandens kiekio, o problema niekur nedings. Šilumos naudojimo atžvilgiu geriau yra pašildyti raktelį ir tuomet pabandyti juo pasinaudoti. Kai kurie vairuotojai bando dureles atidaryti naudodami jėgą, kai ne tiek pati spynelė, kiek pačios durelės yra prišąlusios. Atminkite, kad taip galite pažeisti ant rėmo pritvirtintas gumeles – šios pradeda atsilupinėti ir taip gerai nebeatlieka pirminės funkcijos.
Kada kreiptis į specialistus?
Žiemą dėl užšalusių spynelių kreiptis į profesionalus, sugebančius atidaryti dureles, turbūt nereikės. Tikėtina, kad bandant visus logiškus būdus bent vienas iš jų padės atsidaryti automobilio dureles. Tai gali būti ir raktelio pakaitinimas, ir atitirpiklis, tačiau tokių įmonių kaip “ spynumeistras ” darbuotojai kviečiami gali būti visų kritinių situacijų metu, kadangi dirba visą parą, kas yra labai patogu. Pravarčiausia kreiptis į tokius specialistus, kai žinote, kad galite pažeisti savo automobilio dureles ar spynelę, nežinodami, kaip tinkamai jas atidaryti. Tuomet profesionalai užtikrins greitą ir mažiau žalos reikalaujantį procesą, nes atvys su atitinkama įranga ir žinių bagažu.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.