Kodėl lietaus vandens nubėgimo sistema tokia svarbi? Beveik visą mūsų planetos išvaizdą formuoja griaunanti vandens galia. Jei nenukreipsite vandens jėgos tinkama linkme, tai pamažu ardys namo fasadą ir pamatą. Maži vandens lašeliai lėtai, bet užtikrintai pažeidžia statybinių medžiagų, iš kurių statomi namai, konstrukcijos vientisumą.
Kaip vanduo ardo pastato fasadą, jei nėra tinkamai sutvarkytos lietaus vandens nubėgimo sistemos?
• Lietaus vandens srovės išplauna plytų mūrą laikantį skiedinį.
• Į fasado plyšius patekęs vanduo, esant minusinei temperatūrai, gali užšalti. Ledas plečiasi ir sukelia sienų įtrūkimų pavojų;
• Didelė drėgmė ant fasado gali sukelti pelėsių ir grybų susidarymą, o tai pavojinga gyventojų sveikatai.
Visi šie veiksniai verčia susimąstyti, kaip apsaugoti pastatą nuo pražūtingo tirpsmo ir lietaus vandens poveikio. Šios problemos nepaisymas sukels papildomų išlaidų pastato remontui ir gali kilti grėsmė žmonių gyvybei ir sveikatai. Tas to išvengti padės tinkamai suprojektuota lietaus nuvedimo sistema .
Kas yra lietaus nuvedimo sistema?
Šios sistemos užduotis yra apsaugoti pastatą nuo tirpsmo ir lietaus vandens, tekančio nuo stogo. Sistema veikia labai paprastu principu: latakais surenkamas ant stogo esantis vanduo, kuris nubėga lietvamzdžiais. Vandenį nuo stogo svarbu pašalinti taip, kad jis nesiliestų su fasadu. Gerai suprojektuoti latakai puikiai atlieka šį darbą.
Kaip išsirinkti kokybišką lietaus nubėgimo sistemą?
Pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį renkantis lietaus nuvedimo sistemą, yra medžiaga. Remiantis didele naudojimo patirtimi, šias medžiagas galima įvertinti pagal šiuos parametrus:
• ilgaamžiškumas;
• montavimo paprastumas;
• Išvaizda;
• kaina;
• galimybė greitai pakeisti atskirus elementus, tokius kaip nutekėjimo alkūnės ar piltuvėliai.
Populiariausias medžiagos pasirinkimas yra plastikas ir plienas. Kur kas pigesnė yra sistema iš plastiko, kurią lengva montuoti, yra ilgaamžė, patikimai veikia, visada galima pasirinkti norimą atspalvį, atitinkantį fasado plokštės ar stogo spalvą.
Praktiškiau kaip jungiamuosius elementus naudoti hermetiškus guminius sandariklius, kurie reaguoja į vamzdžių plėtimąsi ir neleidžia konstrukcijai įtrūkti.
Svarbu teisingai apskaičiuoti latako skerspjūvį, vamzdžių skersmenį ir piltuvėlių skaičių: reikalingas šių elementų skaičius tiesiogiai priklauso nuo stogo ploto ir konstrukcijos.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.