Tapkime draugais!

Smiginio entuziastai skuba į Keturvalakius

Paskelbė:

Paskelbta:


Andrius GRYGELAITIS

Kiekvieną savaitę į Keturvalakių bendruomenės namus renkasi strėlytes į taikinius mėgstantys mėtyti mūsų krašto gyventojai. Čia vyksta vienintelio visame Marijampolės regione smiginio klubo treniruotės.

Kiekvieną pirmadienį

Keturvalakių smiginio klubas dar nėra oficialiai įregistruotas, tačiau tai – tik laiko klausimas. Jau ruošiami visi reikiami dokumentai ir tikimasi dar iki vasaros surengti oficialias klubo atidarymo iškilmes. Jose jau yra pažadėjęs dalyvauti ir geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas Darius Labanauskas.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 13 smiginio klubų ir visi jie – dideliuose miestuose. Keturvalakių klubas bus ne tik mažiausioje gyvenamojoje vietovėje įsikūrusi tokio tipo organizacija, bet ir vienintelė visoje Suvalkijoje. Būtent todėl jau dabar į Keturvalakius kas savaitę skuba smiginio entuziastai ne tik iš viso mūsų rajono, bet ir iš Marijampolės.

Šio žaidimo mėgėjai į Keturvalakių bendruomenės namus renkasi kiekvieną pirmadienį, 18 val. Čia jie praleidžia bent po 2–3 valandas. Nuo vasario pradėtas rengti treniruotes nuolat lanko 10–14 žmonių. Susirinkusieji ne tik lavina rankos taiklumą, bet ir varžosi tarpusavyje. Pagal treniruotėse parodytus rezultatus sudarinėjami individualūs žaidėjų reitingai.

Seniūno iniciatyva

Keturvalakių smiginio klubą įsteigti sugalvojo šios seniūnijos seniūnas Gintautas Urbšys. Jis visą gyvenimą domėjosi sportu, pats aktyviai žaidė krepšinį.

„Kuomet nustojau sportuoti, gyvenime ėmė kažko trūkti. Nors dar ir medžioju, tačiau ši veikla atsiradusios tuštumos neužpildė. Kartą nusipirkau smiginio lentą ir namuose ėmiau treniruotis. Sesers vyras su sūnumi taip pat prisijungė. Galiausiai nė vienas giminės ar artimųjų susiėjimas tapo neįsivaizduojamas be smiginio“, – pasakojo G. Urbšys.

Praėjusių metų pabaigoje Garliavoje kūno kultūros mokytoju dirbantis seniūno brolis pakvietė jį atvykti į šiame miestelyje vykusias smiginio varžybas. Kiek netikėtai G. Urbšys tapo jų nugalėtoju, o jo žmona moterų įskaitoje užėmė trečiąją vietą. Apdovanojimus įteikęs geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas D. Labanauskas pakvietė kraštiečius prisijungti prie Kauno smiginio klubo treniruočių.

Iš pradžių į jas vyko vienas G. Urbšys, tačiau jau netrukus kartu į laikinąją sostinę ėmė važinėti ir svainis Darius Velioniškis su sūnumi Dovydu. Netrukus trijulė oficialiai buvo priimta į šį klubą, naujokai tapo Lietuvos „Darts“ sporto federacijos nariais.

Kaune vyrai susipažino su jau anksčiau čia treniruotes lankiusiu dar vienu kraštiečiu – Pašeimeniuose gyvenančiu Nerijumi Štaraičiu. Pabendravę smiginio entuziastai suprato, kad rajone greičiausiai yra ir daugiau tokių kaip jie, tad jau netrukus buvo nuspręsta įkurti smiginio klubą.

Populiarėjantis žaidimas

Šiuo metu smiginis visoje Lietuvoje sparčiai populiarėja. Neabejotinai tai galima sieti su puikius rezultatus tarptautiniuose turnyruose demonstruojančiu D. Labanausku. Nemažai rajono smiginio entuziastų prisipažino šį žaidimą pamėgę būtent dėl Dariaus pasiekimų.

„Kartą per televiziją pamačiau žaidžiantį D. Labanauską ir pats užsimaniau sekti jo pėdomis. Iš pradžių strėlytes į taikinį mėtydavau tik namuose, tačiau netrukus ėmiau ieškoti klubo, kuriame galėčiau treniruotis. Artimiausias buvo Kaune. Esu išbandęs daug sporto šakų, bet smiginis iš karto „prilipo“. Čia reikia daug mąstyti, gerai skaičiuoti, būti nuolat susikoncentravusiam į tikslą“, – pasakojo N. Štaraitis.

Keletą metų reguliariai smiginį žaidžiantis Nerijus gailisi tik vieno – kad šio žaidimo neatrado anksčiau. Jis nuolat dalyvauja įvairiose varžybose, turi svarių pasiekimų. Pavyzdžiui, Nerijus laimėjo vieną iš dviejų Keturvalakių smiginio klubo rengtų oficialių turnyrų. Kitame triumfavo G. Urbšys. Taip pat N. Štaraitis yra iškovojęs trečiąją vietą Lietuvos taurės porinių varžybų Kretingos etape.

„Šis žaidimas toks populiarus todėl, kad jį gali žaisti visi, nepriklausomai nuo fizinio pasiruošimo, amžiaus, svorio ar ūgio. Svarbiausia – noras. O išlavinti ranką tikrai gali visi, tiesiog reikia treniruotis“, – mintimis dalijosi G. Urbšys.

Gera atmosfera

Šiuo metu jauniausias Keturvalakių smiginio klubo narys yra Dovydas Velioniškis. Jam – 21-eri. Tuo tarpu vyriausiam klubo nariui Valiui Rudzevičiui – 65 metai. Dovydas pasakojo, kad jį smiginis labiausiai įtraukė todėl, kad šį žaidimą galima žaisti tiek lauke, tiek patalpose. Be to, vaikinui labai patinka per klubo narių treniruotes vyraujanti atmosfera – visi draugiški, palaiko vienas kitą.

Vienas geriausių pagal reitingą Keturvalakių smiginio klubo narių – vilkaviškietis Dainius Šilingis. Jis teigė reguliariai šį žaidimą žaidžiantis dvejus metus. Kaip ir N. Štaraitį, labiausiai jį į šį sportą įtraukė per televiziją pamatytos smiginio meistrų kovos.

Čyčkuose gyvenantis Saulius Pavelčikas mėtyti strėlytes į taikinį su tėčiu Vidu pradėjo per karantiną. Internete pamatęs skelbimą apie rengiamas Keturvalakių smiginio klubo varžybas, Saulius nusprendė ir pats išmėginti savo jėgas. Užėmęs ketvirtąją vietą jaunas vyras vėliau ėmė reguliariai lankytis klubo treniruotėse. Labiausiai jį šiame sporte žavi tai, kad čia nereikia jokio specialaus fizinio pasiruošimo. Be to, pasak Sauliaus, tai labai paprastas žaidimas.

Kviečia visus

Žaidžiant smiginį strėlytės į ant sienos kabantį taikinį mėtomos iš 2, 37 m atstumo. Taikinio centras įprastai būna 1, 73 m aukštyje. Dažniausiai žaidžiamas žaidimas – „501“. Jo metu nuo šio skaičiaus taškai žemėjančia tvarka skaičiuojami atimant sumestų paskutinių trijų strėlyčių rezultatą. Laimi tas, kuris pirmasis pasiekia lygiai nulį taškų.

Žaisdami sportininkai nevengia ir ritualų. Pavyzdžiui, N. Štaraitis visada prieš mesdamas strėlytes apsilaižo pirštus. G. Urbšys žaidimo metu naudoja tik Lietuvos vėliavos spalvų strėlytes, laikosi jų metimo eiliškumo. Keturvalakių seniūnas visuomet pirmiausia išmeta geltoną strėlytę, tuomet seka žalia ir galiausiai – raudona.

„Visą aktualiausią informaciją skelbiame savo feisbuko paskyroje „Keturvalakių smiginio klubas“. Čia galima rasti varžybų bei treniruočių rezultatus, žaidėjų reitingus, treniruočių grafikus. Kviečiame prisijungti visus norinčiuosius. Kuo mūsų bus daugiau, tuo bus smagiau“, – drąsino G. Urbšys.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content