Tapkime draugais!

Daugėja sukčių

Paskelbė:

Paskelbta:


Policija įspėja dėl masiškai užplūdusių internetinio sukčiavimo atvejų.

Trečiadienį į policiją kreipėsi 46-erių vyras, kuris pagal skelbimą socialiniame tinkle bandė pigiau įsigyti trąšų. Už toną trąšų pervedęs 600 eurų, ūkininkas prekės negavo, o su tariamu pardavėju daugiau susisiekti nebepavyko.

Tą pačią dieną į policiją kreipėsi moteris, kuri pagal skelbimą „Facebook“ norėjo įsigyti šiltnamį. Vilkaviškietė buvo įsitikinusi, kad perka iš žinomos įmonės, tad nedvejodama pervedė 240 eurų. Kai pirkinio taip ir nesulaukė, moteris susirado šiltnamiais prekiaujančios firmos telefoną ir paskambino. Tačiau savo nuostabai sužinojo, kad įmonė jos pinigų negavo ir kad ji ne pirma, kuri patikėjo svetimu vardu prisidengusiais internetiniais sukčiais.

Atidžiau panagrinėjusi skelbimą moteris suprato, kad sukčiai susikūrę paskyrą, panašią į tikros šiltnamiais prekiaujančios firmos ir įsidėję svetimus logotipus, tad nesunkiai apgauna žmones.

Policija įspėja, kad sukčiai pastaruoju metu itin suaktyvėję, tad kasdien kreipiasi po kelis nuo jų nukentėjusius rajono gyventojus. Perkantiesiems internetu pareigūnai pataria būti itin atidiems. Prieš pervedant pinigus net ir žinomoms firmoms visada būtina oficialiuose šaltiniuose, tokiuose kaip juridinių asmenų registras, pasitikrinti firmos rekvizitus, sąskaitų numerius ir palyginti, ar jie sutampa su minimais skelbime. Jei kyla klausimų, geriau susisiekti oficialiuose šaltiniuose paskelbtais telefonais.

Taip pat pervedant pinigus į privataus asmens sąskaitą nereikėtų tikėti mitais, kodėl pardavėjo asmens duomenys nesutampa su nurodytais sąskaitoje. Sukčiai paprastai įtikinėja, kad patys turi problemų su antstoliais, mokesčių inspekcija ar pan., todėl pinigams pervesti pateikia sesers, draugo ir kt. sąskaitą.

Paprastai tie žmonės, kurių sąskaitomis pasinaudojama, į nusikaltimą įtraukiami net to nežinodami, susigundę skelbimu apie lengvai uždirbamas papildomas lėšas, duodant pasinaudoti savo sąskaita. Į savo sąskaitą gautus pinigus jie sutinka išgryninti ir perduoti atvyksiančiam jų pasiimti asmeniui. Tad tokius nusikaltimus atskleisti pareigūnams labai sunku. Taigi atgauti sukčiams pervestas lėšas vilčių taip pat labai mažai.

„Santakos“ inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content