Pasaulinei Žemės dienai paminėti Gražiškių gimnazijos bendruomenė organizuoja įvairias veiklas, projektus, konferencijas, taip atkreipdama dėmesį į Žemės grožį, apsaugą ir išteklių išsaugojimą.
Siekiant paruošti jaunąją kartą XXI a. iššūkiams, ugdyti problemų sprendimo ir kritinio mąstymo gebėjimus, gimnazijoje surengta gamtos savaitė, kurioje susipynė įvairių mokomųjų dalykų ir neformaliojo ugdymo veiklos.
Vadovaujami fizinio ugdymo mokytojos V. Zajankauskienės, 5–12 klasių mokiniai ir mokytojai sukūrė performansą – Saulės pasveikinimą.
1–2 klasių mokiniai vyko į Kiršų kaimą, poetų Salomėjos Nėries ir Kazio Bradūno gimtines, kur Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus etnologas Andrius Milinkevičius vedė edukaciją gamtoje „Inkilas vabzdžiams“.
3–4 klasių mokiniai su mokytojais J. Navikiene ir S. Ringiu dalyvavo pavasarinėje inkilų gaminimo ir kėlimo iniciatyvoje „Padovanokime paukščiams namus“. Visi pradinukai iš atliekų gamino darbelius: taip sukūrė jaukią žaidimų erdvę kieme, papuošė medžius, be to, sumažino išmetamo plastiko ir kitų atliekų kiekį.
Gimnazijos bibliotekoje buvo organizuotas akrostichų kūrimas, knygų paroda „Nuo daigelio iki knygos“. Tai atliko bibliotekininkė D. Marcinkevičiūtė.
Pasaulinę vandens dieną II gimnazijos klasės gimnazistai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, diskutavo, kuo Žemei svarbus vanduo ir kokie jo ištekliai planetoje. Nuvykę į Vištytį mokiniai, padedami regioninio parko direkcijos ekologo Vaido Leonavičiaus, valė gražuolio ežero pakrantę.
Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija suorganizavo Žemės dienos nuotolinių paskaitų ciklą „Gamtos pažinimas, išsaugojimas ir įdomioji inžinerija“, kuriame noriai dalyvavo mūsų gimnazijos moksleiviai. Neformalaus ugdymo būrelio „Meno harmonija“ (vad. V. Brazauskienė) mokiniai surengė parodą „Žvilgsnis pro objektyvą“. Nuotraukose vaikai užfiksavo įspūdingas akimirkas gamtoje.
Gimnazijoje svečiavosi karo gydytojas, rašytojas Vilius Kočiubaitis. Jis papasakojo vaikams apie darbą Afganistane, Kabulo ir Goro provincijų ligoninėse, skurdą, viduramžių tradicijas, smurtaujančius talibus bei nuolatinę akistatą su mirtimi. V. Kočiubaitis kalbėjo ir apie darbą su Ukrainos gydytojais, dalijosi mintimis apie toje šalyje vykstantį karą.
Gražiškių gimnazijos Vištyčio skyriaus neformaliojo ugdymo gamtininkų būrelio mokiniai, naudodamiesi programėle „BirdNET“, Šaltalankio giraitėje fiksavo, analizavo ir atpažino paukščių balsus.
Savaitės veiklas vainikavo konferencija „Tyrinėk, atrask ir kurk“. Aplankę Dzūkijos nacionalinį parką, dalyvavę vaikiškos knygelės apie bites kūrimo procese, kurį organizavo gamtininkas Almantas Kulbis, susidomėjome bitėmis, jų trumpu, bet sudėtingu gyvenimu ir nusprendėme vykdyti pažintinį-kūrybinį projektą „Bitės“. Buvo be galo smagu matyti, kaip mokiniai įsitraukė į tiriamojo projekto veiklas, ieškojo literatūros, informacijos šaltinių. Vaikai atliko bičių sandaros tyrimus, gamino avilius, susipažino su šių vabzdžių atsiradimo Lietuvoje istorija, bičių nuodais, jų išskyrimu ir apsaugos priemonėmis, atliko tyrimus, analizes ir įvairiausius kūrybinius darbus, ėmėsi meninių interpretacijų dailės pamokose.
Konferencijoje dalyvavusi Vytauto Didžiojo universiteto dėstytoja dr. Violeta Vaitkevičienė apibendrino pristatytas veiklas. Viešnia pasidžiaugė gimnazijos mokinių bei mokytojų drąsa priimti iššūkius, bendradarbiavimu, kūrybingumu, atradimais. Gimnazijos direktorė Grita Launikonė konferencijos dalyviams įteikė padėkos raštus, linkėdama ir toliau domėtis Žemės išsaugojimo galimybėmis, gebėti įžvelgti problemas ir ugdytis kompetencijas jas spręsti.
Janina VASAITIENĖ
Gražiškių gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė, gamtosauginės veiklos koordinatorė
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.