Pavasarį žmonės tvarkosi ne tik aplinką ir namus, bet priduoda ir didžiausią kiekį senų, eksploatuoti netinkamų padangų. Anot atliekų tvarkymo ekspertų, didesnis aktyvumas pastebimas prasidėjus padangų keitimo sezonui.
Viena didžiausių Lietuvoje pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Žalvaris“ pernai surinko ir sutvarkė daugiau kaip 11, 6 tūkst. tonų padangų, alyvos, amortizatorių, filtrų, švino akumuliatorių, plastikinių ir kitų automobilinių atliekų. Lyginant su 2020 metais, pagrindinių automobilinių atliekų kategorijų surinkimas didėjo: per metus surinktų padangų skaičius išaugo 8, 4 proc., alyvos – 9, 8 proc., amortizatorių – 5 proc., o filtrų – 1 proc.
„Mūsų duomenys rodo, kad amortizatorius, filtrus ir akumuliatorius gyventojai labiau linkę keisti antroje metų pusėje, ruošdami automobilius žiemai, o padangų daugiausiai priduoda vėlyvą pavasarį, taip pat lapkritį ir gruodį. Tai natūralu, nes vis daugiau vairuotojų keisdami padangas senas tiesiog palieka autoservisuose, kuriuose įsigyja naujas“, – sakė „Žalvario“ plėtros direktorius Paulius Repšys.
Nors tam tikrų kategorijų atliekų surinkimas didėja, Lietuvoje vis dar yra remonto įmonių, kuriose automobilinės atliekos tvarkomos netinkamai.
Aplinką tausojančios iniciatyvos tampa svarbios vis didesnei daliai gyventojų, tad visi turime būti atsakingi ir atvykę į servisą pirmiausia įsitikinti, ar surenkamos atliekos rūšiuojamos – ar tepalams, filtrams, amortizatoriams ir kitokioms automobilinėms atliekoms laikyti yra numatytos specialiu ženklinimu pažymėtos talpos.
Lietuvos teisės aktai numato, kad visi autoservisai privalo registruoti atliekų tvarkytojams priduodamų atliekų kiekius bendroje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS). Norėdami įsitikinti, ar jūsų pasirinktas automobilių servisas atliekas tvarko tinkamai, galite pasiteirauti serviso atstovo, ar įmonė veikloje susidariusias atliekas apskaito GPAIS.
Senas ir nebetinkamas naudoti padangas gyventojai gali pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kurios iš vieno gyventojo nemokamai priima iki 5 vienetų per metus. Senas padangas taip pat galima palikti ten, kur įsigyjamos naujos. Padangas turi priimti tiek specializuota parduotuvė, tiek automobilių serviso dirbtuvės, o palikti galima tokį patį kiekį tokio paties tipo transporto priemonei skirtų padangų, kiek yra įsigyjama naujų.
Pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.