Tvora suteikia namui solidumo, padidina saugumą, užtikrina privatumą. Lietuviai įpratę apjuosti namus tvoromis. Tačiau tai nėra kasdieninis darbas, todėl tikrai yra dalykų, kurių nežinote arba apie kuriuos nepagalvojate prieš pradedant tvoros planavimo, pasirinkimo bei montavimo darbus. Todėl pateikiame keletą praktiškų patarimų ir informacijos perliukų, kurie tikrai pravers, kai sugalvosite namus papuošti nauja tvora.
Žinokite, ko norite
Prieš pradedami rinktis tvorą, atsakykite sau į klausimą – kodėl jums reikia tvoros? Jei priežastis praktiška, pavyzdžiui, laikyti šunį kieme – tikriausiai galite apsieiti su paprasta segmentine tvora. Jei norite blokuoti nuo gatvės sklindantį triukšmą arba suteikti sau daugiau privatumo, norėsite kažko aukšto ir tvirto. Taip pat tikėtina, kad jūsų norai yra net keli: norite apsaugoti naminius gyvūnus, bet taip pat norite pridėti dekoratyvinį elementą prie savo namų išorės. Kad ir kokia būtų planuojamos statyti tvoros paskirtis, visada galima rasti tinkamą. Tačiau pirmiausia reikia nuspręsti, ko ieškote, kad išsirinktumėte sau tinkamiausią.
Apsvarstykite iš kokios medžiagos bus tvora
Yra daugybė skirtingų medžiagų, iš kurių gali būti tveriamos tvoros. Tačiau prieš pasirenkant gerai apsvarstykite medžiagų privalumus ir trūkumus. Štai, pavyzdžiui, medines tvoras gali tekti dažyti arba keisti susidėvėjusias lentas, jos laikui bėgant gali deformuotis ir pūti, nėra itin atsparios aplinkos poveikiui. Jei norite kuo mažiau darbo, apsvarstykite mažai priežiūros reikalaujančią medžiagą, pvz. metalinės tvoralentės šiuo metu itin populiarėja dėl savo tvirtumo, atsparumo neigiamiems aplinkos poveikiams ir ilgaamžiškumo. Kiti potencialiai mažiau priežiūros reikalaujantys medžiagų variantai yra aliuminis, plienas, kalta geležis bei bambukas.
Derinkite skirtingus tvorų tipus
Jei turite kuklų biudžetą, tačiau norite tvoros – derinkite skirtingų tipų tvoras. Dailesnės, labiau išdirbtos, dekoratyvios tvoros gali būti montuojamos namo priekyje. Tuo tarpu kitos trys tvoros pusės gali būti pačios paprasčiausios tinklinės, segmentinės tvoros. Jos nesukurs šešėlio jums ir kaimynams, yra pigios ir lengvai montuojamos. Ši kombinuota tvora ne tik sutaupys įrengimo išlaidas, bet ir sumažins tvoros kiekį, kurį gali tekti perdažyti jei pasirinktumėte medinę tvorą. Tvoros medžiagų ir stilių derinimas taip pat suteikia kraštovaizdžiui išskirtinumo.
Pagalvokite apie žalią tvorą
Apželdinimas gyvatvorėmis gali būti naudojamas norint apsaugoti namus nuo gatvės dulkių, taršos, nuo skersvėjų, suteikti privatumo bei pažymėti nuosavybės ribas. Tačiau atminkite, kad esama tam tikrų įstatymais apibrėžtų taisyklių, nurodančių kokiu atstumu nuo kaimyninio sklypo ribos gali būti sodinami tam tikro aukščio augalai.
Išsiaiškinkite sklypo ribas
Net jei jūsų namų sklypą juosia sena tvora, tai nereiškia, jog ji nurodo sklypo ribą. Tuo labiau, jei tvora itin sena, tikėtina, jog tuo metu nebuvo tiksliai žinoma sklypo riba, tad tverta labiau pagal susitarimą su kaimynais. Todėl itin rekomenduojama prieš tveriant tvorą atlikti matavimus ir nusistatyti sklypo ribas. Taip pat geodeziniai planai itin naudingi tuo, jog nurodo ir komunikacijų vietas, tad tveriant tvorą, kasant jai pamatus, žinosite vietas, kuriose reikia elgtis itin atsargiai ir nepažeisti požeminių komunikacijų.
Būkite geri kaimynai
Būkite atviri ir iš anksto su kaimynais aptarkite savo tvoros planus. Stenkitės be reikalo neužblokuoti jiems vaizdo ir nesukurti šešėlio. Tvorą gali statyti ir dalintis du ar daugiau kaimynų, tačiau tokie susitarimai turėtų būti sudaromi raštu ir tik profesionaliai nustačius nuosavybės ribas. Toks variantas būtų naudingas ir finansiškai, todėl būti geru kaimynu – apsimoka.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.