Tapkime draugais!

Su poezija – nuo Sūduvos iki Ukrainos

Paskelbė:

Paskelbta:


Laima VABALIENĖ

Sūduvos metai Mažąjį poezijos pavasarį šiemet atvedė į Ožkabalius, Jono Basanavičiaus gimtinę. Neatsitiktinai ir renginio vedėjos puošėsi šio krašto tautiniu rūbu, ir pirmasis nuskambėjęs eilėraštis buvo apie čia esančius mūsų namus.

„Džiaugiamės, kad mūsų krašte gyvena tokie poetiški žmonės, ir dėkojame visiems poezijos pavasario dalyviams už jų kūrybiškumą, meniškumą, už jų išsakytas mintis apie pavasarį“, – susirinkusiuosius Basanavičynės klojime sveikino Bartninkų seniūnės pavaduotoja Rosita Karpavičienė. Seniūnijos prizą įteikdama Elenai Dereškevičienei ji sakė, kad vištytietės eilėraštis privertė stabtelėti ir susimąstyti. Tokių posmų, kurie vertė klausytojus „stabtelėti ir susimąstyti“, renginyje „Pavasari, turėk vilties – nusišypsok“ nuskambėjo ne vienas.

Šis pavasaris karo aidais į visų mūsų širdis ir mintis atnešė daug skausmo bei nerimo. Tai nugulė ir į rašančiųjų eiles. Nemaža dalis iš beveik keturiasdešimties šiemetinių Mažojo poezijos pavasario eilėraščių buvo būtent apie Ukrainą, karo grėsmės pajautą, taiką ir viltį. „Jūs esate tie žmonės, kurie tuos jausmus užrašote popieriuje. Tai turi išliekamąją vertę“, – kalbėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, pasveikinti kūrėjų atvažiavusi kartu su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistu Artūru Blauzdžiūnu. Ji dėkojo visiems, kurie ne tik posmais, bet ir savo namais, daiktais, pinigais pasidalijo su Vilkaviškyje prisiglaudusiais nuo karo baisumų pabėgusiais ukrainiečiais. Čia pat nuskambėjusios keturiolikmetės ukrainietės Sofiios Tuluk dainos palietė klausytojų jautriausias širdžių stygas. „Aušros“ gimnazijos dešimtokės šeima iš Berdiansko taip pat rado prieglobstį Vilkaviškyje.

„Liepsnų nudeginti / Bandys žydėti sodai. / Sugrįš gyvenimas, / Vėl atsigaus šalis“, – tikėjimą pergale liudijo Dalios Sakalauskienės eilėraštis, pelnęs autorei šiemetinio Mažojo poezijos pavasario laureatės vardą. „Už poeziją, kuri skamba pilietiškai, jautriai, subtiliai, šiuo neramiu laiku į kiekvieną širdį sėja viltį ir taikaus gyvenimo grūdą“, – įteikdami laureatei skiriamos 200 Eur premijos dokumentą tokį pasirinkimą pagrindė rajono Savivaldybės administracijos atstovai. Savo eilėraštį Ukrainai skyrė ir diplomantu tapęs Algimantas Grakavinas. Antrasis diplomantas – Gražvydas Gavėnas – nominuotas už poetinio žodžio meistrystę ir minties subtilumą. O Juozo Šalčiūno „Pavasario notacija“ pelnė autoriui ne tik diplomanto titulą, bet ir Mažojo poezijos pavasario draugų – Vilkaviškio viešosios bibliotekos kolektyvo – simpatijas bei prizą.

Tų „simpatijų“ būta ir daugiau. Tradiciškai savo pasirinktam autoriui prizą skyrė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Šįkart jis teko Jovitai Grakavinienei. Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos Vilkaviškio klubas nominavo Liną Rekevičienę, „Santakos“ redakcija – Agnę Brazaitienę. Kiti prizai išdalyti Dalei Brokevičienei, Aldonai Maksvytienei, Onutei Jasaitienei, Astai Kasnauskienei, Kamėjai Drebulytei, Romualdui Ivanauskui.

Įtaigiai Jono Basanavičiaus gimtinėje skambėjo rajono literatų skaitomos eilės. Ne tik įkvėptos įvykių Ukrainoje, bet ir pulsuojančios meile savam kraštui, jo gamtai, jo žmonėms. Svetingai Mažąjį poezijos pavasarį priėmusio muziejaus darbuotoja A. Brazaitienė užsiminė, kad ir pats Lietuvos patriarchas yra bandęs eiliuoti. Tad Vilkaviškio literatų klubo „Seklyčia“ vadovė Rasa Šlivinskienė dėkodama šeimininkams juokavo, kad tai padėka už poeziją ir pačiam J. Basanavičiui.

Ožkabalių kaimas, kuriame yra Jono Basanavičiaus gimtinė, laikomas viena pačių seniausių Sūduvos krašto vietovių. Tad prasminga, kad minint Sūduvos metus trisdešimt antrasis Mažasis poezijos pavasaris, į Basanavičynę sutraukęs didelį būrį žmonių, skambėjo būtent čia, kad dainomis jį apipynė Kazlų Rūdos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Medeinė“ (vadovė Rima Berentaitė).

Šį renginį kiekvienai dainininkei primins Vilkaviškio rajono literatų kūrybos almanachas „Sūduvos neišsenkančios versmės“. Galbūt kitoje poezijos šventėje klausysimės ir jų tekstais dainuojamų dainų.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content