Tapkime draugais!

Kraštiečio filme nugulė gimtinės vaizdai

Paskelbė:

Paskelbta:


Simona SIMANAVIČIENĖ

Vilkaviškietis Titas Mičiulis sėkmingai kremta studijas Koventrio universitete Anglijoje. Ten vaikinas mokosi medijų prodiusavimo ir džiaugiasi pirmojo trumpametražio filmo sėkme kino festivalyje.

Įvertino kūrybą

Festivalis, kuriame dalyvavo Titas, organizuotas pirmąjį kartą, tačiau sulaukė nemenko kino kūrėjų susidomėjimo. Kadangi Koventrio universiteto studentai kino šventėje galėjo dalyvauti nemokamai, vaikinas sakė negalėjęs praleisti šios puikios galimybės.

Festivalio tema buvo judėjimas. Per tris filmų peržiūras buvo rodomi kūriniai su skirtingais judėjimo tipais: gyvenimo judėjimas, žmogaus laisvės, teisių judėjimas, emocijos kaita ir kt.

Kino kūrėjai iš viso pasaulio renginiui pateikė 60 trumpametražių filmų, tačiau tik pačius geriausius organizatoriai atrinko rodyti pagrindinėje programoje.

Tarp poros dešimčių išrinktųjų pateko ir T. Mičiulio poros minučių filmas „Fade in and out“ (liet. „Atsirasiu ir pranyksiu“).

Nors kūrinys pagrindinių apdovanojimų nepelnė, jaunojo režisieriaus kūryba buvo įvertinta puikiai – po filmo peržiūros skambėjo gausūs aplodismentai.

Vaikinas taip pat buvo pakviestas į diskusiją, kurioje dalyvavo žymūs aktoriai ir prodiuseriai. Vienas iš jų – Endis Serkis, kino gerbėjams geriau žinomas kaip Smygolas iš „Žiedų valdovo“ trilogijos, bei Džonatanas Kavendišas, kuris prodiusavo žymiuosius „Bridžitos Džouns dienoraščio“ filmus.

Su pastaruoju vilkaviškietis Titas turėjo gan ilgą pokalbį. Prodiuseris dalijosi patirtimi apie kino virtuvę, medijų prodiusavimą, naująsias kino technologijas, taip pat diskutavo apie mamos, kaip dažnos temos kinematografijoje, vaizdavimą.

Dovana mamai

Titas nuo mažens mėgo kurti ir montuoti trumpus filmukus. Jį taip pat labai domina išmaniosios technologijos, todėl vaikinas rinkosi studijas viename iš inovatyviausių universitetų Didžiojoje Britanijoje. Pasirinkus studijas užsienyje tiek paties studento, tiek jį išlydinčių artimųjų laukia daug nežinomybės.

„Dviejų šimtų kilometrų nuo Vilkaviškio man nebūtų užtekę, prireikė kelių tūkstančių. Universitetai Anglijoje turi daug perspektyvių specialybių, norėjau susipažinti su studentais iš įvairių šalių, kultūrų. Siekiau tapti savarankiškas“, – apie savo pasirinkimą kalbėjo T. Mičiulis.

Jo filme paliečiama jaunatviško maksimalizmo, laisvės, atsiskyrimo ir žmogaus laikinumo tematika. Savo trumpametražį filmą Titas dedikavo mamai, kuri, kaip ir daugelis tėvų, jaudinosi išleisdama sūnų studijuoti į svečią šalį.

„Filmukas – tai vizuali poezija mamai. Jį sudaro klipų, nufilmuotų Lietuvoje, montažas. Mane įkvėpė kurso draugų filmai, tačiau juose buvo perteikiamas liūdesys, savos šalies ilgesys ir izoliacija. O aš, priešingai, norėjau palikti nuoširdžią ir raminamą žinutę, kuri užtikrintų mamą, jog savo pasirinkimu studijuoti kitoje šalyje esu įsitikinęs ir patenkintas. Filmas sukurtas per karantiną, todėl perteikiama emocija stipresnė, žinant, kokie sudėtingi ir nuošalūs buvo metai“, – kūrinio mintį pristatė vaikinas.

T. Mičiulis pasakojo, kad pirmiausia trumpametražį filmą įvertino dėstytojas, kuris pagyrė vaikino kinematografinį pojūtį, vaizdų įtaigumą, asmeniškumą. Montuodamas kūrinį, studentas nevengė ilgesnių apmąstymams skirtų pauzių, poezijos, kuria apipynė gimtinės vaizdus. Juk kinas kaip muzika bei literatūra – turi savo kalbą.

Domisi virtualiąja realybe

Pasakodamas apie studijas Titas negailėjo pagyrų mokymosi programai, kurioje praktikai teikiamas didesnis dėmesys nei teorijai. „Tai kursas, teikiantis žinių apie skirtingus medijos formatus, plėtojantis įgūdžius filmų, tinklalaidžių, radijo, televizijos, fotografijos, svetainių, meno instaliacijų, virtualiosios realybės projektuose“, – su medijų prodiusavimo specifika supažindino studentas.

T. Mičiulis taip pat akcentavo, kad darbas grupėse kuriant didesnio formato filmus padeda ugdyti skirtingus įgūdžius. Žinoma, pasitaiko ir nesklandumų, kai genda aparatūra, išsenka baterija ar neveikia atminties kortelės adapteris. Tokie netikėtumai užgrūdina, nes taip vystosi įgūdžiai, kūrybiškumas ir gebėjimas spręsti problemas.

Studentas pasidžiaugė ir naujausiu kūriniu – virtualiosios realybės programa sukurta animacija. Beje, interaktyvios trimatės aplinkos panaudojimas medijose T. Mičiulį ypač domina. „Šiais metais parengiau prezentaciją apie virtualiosios realybės panaudojimą ne tik žaidimuose, bet ir kūryboje. Savo projektams muziką dažniausiai kuriu pats“, – pasakojo vaikinas.

Vilkaviškietis jau spėjo studijose įgytas žinias pritaikyti gimtinėje. Neseniai T. Mičiulis sukūrė „Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondo“ interneto svetainę, taip pat jis nuolat ruošia kiekvieno naujo mūsų laikraščio numerio anonsą, kurį mato feisbuko paskyros „Santaka“ lankytojai.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content