Tapkime draugais!

Pagavus lašišą teks ją paleisti

Paskelbė:

Paskelbta:


Ketvirtadienį įsigaliojo svarbūs pakeitimai žvejojantiesiems lašišines žuvis.

Rugsėjo 1 d. prasidėjo lašišų ir šlakių žvejybos sezonas. Pagrindinė šių metų naujovė – nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d. visas sugautas lašišas ir šlakius privaloma paleisti atgal į vandens telkinį, net jei žvejojama įsigijus žvejo mėgėjo kortelę.

Norint, kad paleista žuvis išgyventų, reikėtų laikytis tam tikrų taisyklių. Pirmiausia, susirengus į žvejybą reikėtų turėti graibštą (geriausia – su guminiu tinkleliu): jis padeda greičiau ištraukti žuvį ir jos nesužaloti.

Imant žuvį rankos turėtų būti šlapios. Imant sausomis rankomis arba, dar blogiau, – rankšluosčiu ar medžiagos skiaute, nuo žuvies nubraukiamos gleivės, kurios saugo ją nuo ligų ir parazitų. Jokiu būdu negalima imti žuvies už akių ar žiaunų, reikia vengti laikyti ją ne vandenyje ilgiau kaip 5 sekundes.

Paleisdami žuvį upėje, ją laikykite prieš srovę. Jei paleidimo vietoje stipriai sukeltas dumblas – geriau paeiti iki švaraus vandens.

Kadangi lašišų ir šlakių žvejyba draudžiama nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d., galimybė paimti sugautą lašišą arba šlakį išliks tik po neršto – nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d.

Šiuo metu vyksta aplinkosauginė akcija „Lašiša 2022“ – ja Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai siekia užtikrinti lašišų ir šlakių apsaugą jų migracijos ir neršto vietose.

Aplikosaugininkai primena, jog už neteisėtai pagautą vieną lašišą ar šlakį skaičiuojama 970 eurų žala, be to, dar gresia ir baudos.

Tam, kad lašišos ir šlakiai lengviau migruotų ir saugiai pasiektų nerštavietes, kai kuriose užtvankose, elektrinėse įrengti žuvitakiai – žuvų pralaidos. Aplinkosaugininkai tikrins, kad lašišinėse upėse įrengti žuvitakiai tinkamai funkcionuotų.

Pernai per šią akciją visoje Lietuvoje buvo surengta 316 reidų ir patikrinta 1 929 žvejai mėgėjai. Nustatyti 135 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai (88 iš jų šiurkštūs), 6 verslinės žvejybos ir 41 kito pobūdžio pažeidimas. Iš brakonieriavusių asmenų aplinkosaugininkai paėmė 182 neteisėtus žvejybos įrankius.

Pareigūnai vertina augančią visuomenės pagalbą ir ragina apie žvejybos pažeidimus pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

„Santakos“ inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content