Eglė MIČIULIENĖ
Vištyčio regioniniame parke nebeliko privačiose paežerės valdose stovėjusių vagonėlių – juos iškeldinti pareikalavo aplinkosaugininkai.
Aplinkosaugos specialistai surengė bendrą reidą su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Vištyčio regioninio parko grupės darbuotojais ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vištyčio užkardos pareigūnais.
Kateriu plaukiodami po Vištyčio ežerą, stebėdami pakrantes ir vertindami situaciją, inspektoriai trijose vietose užfiksavo galimai neleistinai pastatytus kilnojamuosius namelius (vagonėlius).
Kitą dieną pareigūnai pro tas pačias vietas pravažiavo jau pakrante. Nustatyta, kad trijuose privačiuose sklypuose iš viso stovi 10 namelių, priklausančių skirtingiems savininkams.
„Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas nurodo, kad gamtiniuose ir kompleksiniuose draustiniuose, ežero apsauginėje zonoje vagonėlius ar kitus kilnojamuosius objektus laikyti ir naudoti apgyvendinimui, nakvynei, maitinimui ar kitiems tikslams yra draudžiama“, – sakė Marijampolės valdybos Kalvarijos aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Nerijus Marcinkevičius.
Vizualiai vertinant buvo akivaizdu, kad kai kurie iš vagonėlių stovi jau ilgą laiką, buvo su nesudėtingomis terasomis ir lauko baldais, kiti – pastatyti dar neseniai.
„Mes anksčiau jų netikrinome, nes saugomų teritorijų kontrolė Aplinkos apsaugos departamentui perduota nuo 2021 m. liepos“, – aiškino N. Marcinkevičius.
Aplinkosaugininkai susisiekė su vagonėlių šeimininkais ir liepė savo turtą iš pakrančių pašalinti.
Kilnojamųjų namelių šeimininkai su pareigūnais bendradarbiavo geranoriškai. Anot N. Marcinkevičiaus, žmonės tvirtino nežinoję, kad pažeidžia įstatymus. Tiesa, pora savininkų buvo atvažiavę į inspekciją pasiaiškinti, ar iš jų ne per daug reikalaujama ir ar aplinkosaugininkai neviršija įgaliojimų, tačiau šiems parodžius įstatymo punktus daugiau nebesiginčijo.
Per porą savaičių savininkai inspektorių nurodymą įvykdė: nelegalių vagonėlių Vištyčio paežerėje nebeliko.
Valstybiniuose parkuose vagonėlius statyti, laikyti ir naudoti apgyvendinimui, nakvynei, maitinimui ar kitiems tikslams galima tik kempinguose. Išimtys taikomos terminuotai veiklai – atliekant mokslinius tyrimus, vykdant statybos darbus ir pan., tačiau tam turi būti gautas Saugomų teritorijų direkcijos pritarimas.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.