Tapkime draugais!

Ledai pralaužti, bet laukia dar ilgas kelias

Paskelbė:

Paskelbta:


Andrius GRYGELAITIS

Suėjo lygiai metai, kai šokio studijai „Šokantys bateliai“ oficialiai suteiktas mokyklos statusas. Jau šiemet pirmoji šokėja gaus švietimo, mokslo ir sporto ministro pasirašytą mokyklos baigimo atestatą.

Praplėtė patalpas

Šalyje yra vos trys nevyriausybinės organizacijos, turinčios mokyklos statusą. Be vilkaviškiečių, tuo pačiu keliu ryžosi eiti Vilniuje bei Alytuje veikiančios įstaigos. Tiesa, reikiamus dokumentus tam jau ruošia organizacijos, įsikūrusios Klaipėdoje, Šakiuose, kai kuriuose kituose šalies miestuose. Visos jos glaudžiai bendradarbiauja, vienos iš kitų semiasi patirčių.

Šokio studijos „Šokantys bateliai“ įkūrėja, rajono Tarybos narė Vilija Jakubauskė pasakojo, kad pirmieji mokyklos statusą turinčios įstaigos metai nebuvo lengvi, tačiau labai naudingi tiek jai, kaip pedagogei, tiek užsiėmimus lankančioms šokėjoms.

Įgijusi mokyklos statusą šokio studija iš rajonui Vyriausybės skiriamų formalųjį švietimą papildančio ugdymo (FŠPU) programos lėšų gavo kiek daugiau nei 10 tūkst. eurų. Rajone šiuo metu yra trys įstaigos, proporcingai pagal vaikų skaičių besidalijančios FŠPU lėšas. Be „Šokančių batelių“, tokį patį finansavimą gauna Vilkaviškio muzikos ir sporto mokyklos.

V. Jakubauskė pasakojo, kad gautos papildomos pajamos, visų pirma, leido įstaigai praplėsti patalpas. Anksčiau į studiją ateidavusios šokėjos neturėjo persirengimo kambario. Dabar ne tik jis yra, bet ir praplėsta pagrindinė šokių salė.

„Visas FŠPU lėšas skiriame ugdymo reikmėms, o ne darbuotojų atlyginimams. Iš jų galėjome ne tik išsinuomoti daugiau mums reikalingų patalpų, bet ir įsigyti sceninių kostiumų. Vasarą su trimis šokėjų grupėmis buvome išvykę į konkursą Kroatijoje. Dalį kelionės lėšų taip pat padengėme iš mokyklos biudžeto“, – sakė V. Jakubauskė.

Penkios programos

Šiuo metu „Šokančius batelius“ lanko 187 mergaitės ir merginos. Tiesa, pagal FŠPU programą ugdoma tik maždaug 120 iš jų. Jau keletą metų iš eilės norinčiųjų lankyti šią šokio studiją daugėja. Kol kas tai daro vien merginos, tačiau kasmet atsiranda ir vienas kitas berniukas, kurio tėvai pateikia prašymus priimti į įstaigą.

„Šiemet turėjome šešis prašymus. Visi berniukai, vaikinai – skirtingo amžiaus, dėl to būtų labai sunku juos integruoti į bendrą kolektyvą. Pasiūlėme vyrukams vietoje šokių lankyti mūsų bičiulės „Perlo“ komandos krepšinio treniruotes. Tikrai neužveriame berniukams durų, tačiau norėtųsi vienoje amžiaus grupėje turėti juos bent aštuonis, kad galėtume mokytis šokti poromis“, – kalbėjo V. Jakubauskė.

Įgijusi mokyklos statusą šokio studija išsigrynino ugdymo programas, išaugo pamokų skaičius. Dabar „Šokančių batelių“ nariai mokomi pagal ankstyvojo, pradinio, pagrindinio, saviraiškos ir suaugusiųjų ugdymo programas. Visus mokinius šokio paslapčių moko pati V. Jakubauskė. Tiesa, kurį laiką įstaigoje dirbo mokytoja Karina iš Ukrainos, tačiau vasarą ji nusprendė grįžti į gimtinę.

Pati studijos įkūrėja neatmeta galimybės ateityje įdarbinti daugiau pedagogų. Didžiausias viltis ji deda į kitais metais choreografijos studijas baigsiančias tris buvusias savo mokines.

V. Jakubauskė teigė norinti, kad jos įkurta mokykla neapsiribotų vien šokio pamokomis. Dar prieš šį rugsėjį vyko pokalbiai su keletu muzikos instrumentais groti mokančių pedagogų, tačiau jų pasikviesti kol kas nepavyko. Pati choreografė neabejojo, kad kitais mokslo metais mokykloje ugdymo programų pasiūla bus dar didesnė. Neatsisakoma idėjų ateityje po įstaigos sparnu priglausti ir dailės ar teatro užsiėmimus.

Tikisi glaudesnio bendradarbiavimo

Nors mokyklos statusą gavusi įstaiga jau pradėjo skaičiuoti antrus metus, tačiau jos įkūrėja Vilija Jakubauskė teigė vis dar susidurianti su abejingu valdininkų požiūriu.

„Neretai mus vis dar laiko eiliniu būreliu. Jei nebūčiau Tarybos narė, apskritai, turbūt dalies mokyklų vadovams skirtos informacijos taip ir nesužinočiau. Norėtųsi, kad į mus būtų žiūrima kaip ir į bet kurią kitą neformaliojo ugdymo įstaigą. Kita vertus, suprantu, kad tai – natūralus procesas ir mums patiems dar reikia užaugti, sustiprinti savo pozicijas. Ne vien valdininkai pamiršta, kad esame mokykla. Eiliniams žmonėms taip pat vis dar dažnai tai tenka akcentuoti“, – pasakojo pašnekovė.

Siekdama aiškumo ir noro išvengti dviprasmybių ji ketina inicijuoti studijos pavadinimo keitimo procedūras. Norima, kad prie „Šokančių batelių“ užrašo atsirastų mokyklos pavadinimas.

V. Jakubauskė pripažino, kad ir pati kol kas neįdeda visų pastangų, siekdama užmegzti glaudesnį ryšį su valdininkais. Būtent dėl to ateityje per savo įkurtos mokyklos baigimo egzaminų sesiją ji ketina į svečius kviestis ir Savivaldybės atstovus.

Laukia, kuo pasibaigs

Suteiktas mokyklos statusas paskatino įkurti ir tėvų tarybą. Pasak V. Jakubauskės, suaugusieji išties daug prisideda prie studijos gyvavimo, noriai įsitraukia į įvairias veiklas, patys teikia idėjas bei pasiūlymus.

Kalbėdama apie ateities planus, pašnekovė teigė mintimis vis dažniau nusikelianti į kitų metų sausio 27 d., kuomet Vilkaviškio kultūros centre vyks devintasis studijos „Šokantys bateliai“ gimtadienis.

Įstaigą lankančios merginos ir toliau mokysis šiuolaikinio, liaudies bei klasikinio šokio pagrindų, dalyvaus įvairiuose konkursuose, pačios organizuos pasirodymus Vilkaviškio rajono publikai.

„Kaip mokyklos statusą turinčios įstaigos, mūsų laukia dar vienas svarbus žingsnis. Pagal Švietimo įstatymą, FŠPU programas teikiančioms ugdymo įstaigoms Savivaldybės turėtų skirti tokią pat dalį lėšų, kokią skiria Vyriausybė. Deja, kol kas to nėra. Mes negalime prašyti Savivaldybės lėšų aplinkai tvarkyti, sceniniams kostiumams ar įvairioms veikloms, nes akcentuojama, kad nesame biudžetinė įstaiga. Su šia problema susiduriame ne tik mes, bet ir kitos dvi mokyklos statusą turinčios šalies nevyriausybinės organizacijos. Vilniečiai Savivaldybę dėl to jau yra padavę į teismą. Laukiame galutinio verdikto. Tai gali tapti precedentu“, – svarstė V. Jakubauskė.

Ji pripažino, kad gauti mokyklos statusą nebuvo lengva, tačiau net ir pasiektas pagrindinis tikslas dar negarantuoja lengvo gyvenimo. Choreografės teigimu, ledai pralaužti, bet iki galutinio siekio laukia dar tolimas kelias.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content