Tapkime draugais!

Jaukus Naujųjų metų vakaras mažoje kompanijoje: taupios šventinės idėjos

Paskelbė:

Paskelbta:


Nors Naujųjų metų išvakarės dažniausiai siejamos su vakarėliais, kai kurie žmonės 2023 metų neplanuoja sutikti triukšmingai. Juk norint susikurti šventinę nuotaiką nebūtina linksmintis iki ryto, išleisti daug pinigų dekoracijoms, puošniems drabužiams ar vaišėms. Kartais palydėti senus metus jaukiai, reflektuojant įgytas patirtis ir fokusuojantis ties naujais tikslais gali būti daug prasmingiau.

Įnirtingas ruošimasis Naujųjų metų vakarėliams jau įsibėgėjo: daugybė žmonių įsigyja arba nuomojasi puošnius drabužius ar kostiumus, ieškosi erdvių pačios šventės minėjimui, rūpinasi vaišėmis, dekoracijomis, fejerverkais bei įvairiomis papildomomis veiklomis. Visa tai neabejotinai atsiliepia finansiškai ir gali kainuoti net kelis šimtus eurų asmeniui.

Visgi, ne visi nori ar gali sau leisti dalyvauti įspūdingo dydžio šventėse. Kai kurie žmonės mieliau renkasi pabūti su šeima ar vienumoje. Pastarasis variantas ne tik padeda labiau atsipalaiduoti, išleisti mažiau lėšų, išvengti nereikalingo skolinimosi, bet ir kontroliuoti pačią šventinio vakaro eigą.

Triukšmingi vakarėliai – ne visiems

Finansų valdymo ir skolinimo platformos „Creditea“ klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė primena, kad triukšmingas Naujųjų metų šventimas yra laikomas įprastu daugeliui žmonių, tačiau ne kiekvienas gali leisti sau atseikėti kelis šimtus eurų iš asmeninio ar šeimos biudžeto. Tad vakarėlį planuoti reikėtų tik tada, jei išlaidos jam nesutrikdys finansinio stabilumo.

„Kai kurie asmenys, net ir nuolat taupydami, vis tiek vengia skirti didesnes sumas naujametinei šventei, o santaupas yra linkę naudoti pagal prioritetus: sveikatos patikroms ar gydymui, nenumatytiems remonto darbams ar automobilio taisymui. Tokiu atveju, šventės ir linksmybės tikrai neatsiduria šio sąrašo viršuje. Juk gali atsitikti taip, kad atrėžus nemenką santaupų ar einamojo atlyginimo sumą Naujųjų metų vakarėliui, vėliau neliks papildomų lėšų būtinoms ar netikėtoms išlaidoms“, – sako finansų valdymo ekspertė.

Anot jos, išlydėti senus metus ir pasitikti naujus galima ir kukliau, tačiau ne mažiau prasmingai, net jei juos mini vienas žmogus ar mažas šeimos ratas. Finansų valdymo ekspertė pateikia šventinių, tačiau nedaug finansinių išteklių reikalaujančių idėjų tiems, kurie 2023 metų nesiruošia sutikti triukšmingame vakarėlyje.

Svarbu nepamiršti, kad švenčiant mažoje kompanijoje galite susikurti sau jaukią ir netrikdančią atmosferą: įsijungti mėgstamą muziką, užsidegti žvakių ar įjungti kalėdinės eglutės lemputes, pasiruošti mėgstamą gėrimą, socialiniuose tinkluose ar telefonu palaikyti pokalbį su mylimais žmonėmis. Net ir nutilus fejerverkams, naktį galima praleisti be jokių įsipareigojimų įsitaisius namuose, stebint šventinius filmus bei ragaujant gardų maistą.

Kino gurmanams – filmų maratonas

Artėjant Kalėdoms, nemažai žmonių nespėja peržiūrėti daugybės kalėdinių ar naujametinių kino filmų, tad pasitinkant 2023 metus, galima visą vakarą skirti būtent tam. Pasitelkiant plačiai naudojamas kino filmų platformas, lengva rasti gausybę kiekvieno skonį atitinkančių šventinių filmų.

Kino filmų svetainės „IMDB“ geriausių šventinių filmų sąrašo pirmoje vietoje puikuojasi 1946-ųjų šeimyninė drama „Tas nuostabus gyvenimas“, kurioje jautriai pateikiama vyro istorija bei nagrinėjamas egzistencinis klausimas – kas būtų, jei jis nebūtų gimęs.

Daugybė kino klasikas aptariančių tinklaraštininkų taip pat rekomenduoja veiksmo trilerį „Kietas riešutėlis“, ne tik išgarsinusį aktorių Bruce Willis, bet ir nuolat cituojamą įvairių pramogų pasaulio atstovų. Šis filmas turi net keletą dalių, tad „Kieto riešutėlio“ maratonas – šauni idėja tiems, kurie mėgsta greitai besivystantį filmo siužetą bei įtampą.

Tiems, kurie mėgsta romantiką ir lengvą komediją, legendinė „Bridžitos Džouns“ trilogija – puikiai tiks. Nors pirmoji šios trilogijos dalis jau skaičiuoja dvidešimtmetį, šis klasika tapęs filmas nuteiks nepasiduoti siekiant tikros meilės bei karjeros.

Mėgstantiems išskirtinius kostiumus, fantastikos elementus bei neįprastas istorijas – kino platformose verta paieškoti režisieriaus Tim Burton šventinių filmų: „Edvardas žirkliarankis“, „Košmaras prieš Kalėdas“, „Alisa Stebuklų šalyje“. Neseniai pasirodė ir rekordines peržiūras pelnęs serialas „Trečiadienė“, kurio pagrindinė aktorė pretenduoja į gausybę apdovanojimų.

Užsienio šalių įkvėptas šventinis stalas

Naujųjų metų išvakares praleidžiant vienam ar mažame artimųjų rate, šventinę nuotaiką padės susikurti gardus patiekalas, pagamintas būtent šiai progai. Norintiems išbandyti kažką naujo, įkvėpimo galima rasti svečiose šalyse.

Ispanija

Ispanijoje pagrindinis Naujųjų metų patiekalas yra vynuogės. Anot tradicijų, laikrodžiui mušant vidurnaktį, reikia suvalgyti lygiai 12 vynuogių – tariamai taip į gyvenimą bus priviliota sėkmė.

Bulgarija

Bulgarijoje pagrindiniu Kalėdų bei Naujųjų metų vakaro patiekalu laikomas „Banitsa“ – tešlos pyragas su sūrio, jogurto ir kiaušinių įdaru. Bulgarai šiame patiekale kartais paslepia monetų, laiškų ar kitų simbolinių objektų, o juos savo pyrago gabalėlyje radęs žmogus – neva taps sėkmingu. Šį patiekalą gana paprasta pasigaminti:

Reikės 6 paruoštos tešlos lakštų (gali būti ir šaldyta), 300 g fetos sūrio arba varškės, stiklinės graikiško jogurto, 5 kiaušinių ir 100 g sviesto. Gaminimas: dubenyje rankomis sumaišykite sūrį arba varškę su kiaušiniais bei jogurtu. Visus tešlos lakštus ištepkite sviestu ir ant jų dėkite paruoštą įdarą. Kiekvieną lakštą susukite į ritinėlius ir dėkite į sviestu išteptą kepimui skirtą dubenį, kad visi ritiniai suliptų kepant. Galima patiekalą apšlakstyti ištirpintu sviestu bei norimais žolelių prieskoniais. Kepkite 20 minučių 200 laipsnių temperatūroje.

Sakartvelas

Kad ateinantys metai būtų laimingi, Sakartvelo gyventojai Naujųjų metų vakarienei ruošia desertą „Gozinaki“ – karamelizuotus riešutus su medumi. Jis ne tik saldus, sveikas, bet ir nereikalaujantis ilgų valandų virtuvėjeužkandis.

Reikės 4 saujų pasirinktų riešutų mišinio, šlakelio aliejaus, puodelio skysto medaus bei keleto šaukštelių cukraus. Gaminimas: įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių. Sukapokite riešutus ir paberkite juos ant kepimo popieriaus, kepkite orkaitėje apie 5 minutes. Į puodą supilkite medų bei cukrų ir maišant šildykite ant silpnos ugnies, kol medus patamsės, o cukrus ištirps. Įberkite į puodą sukapotus riešutus ir taip virkite dar 5 minutes. Ištepkite kitą kepimo popieriumi dengtą skardą aliejumi ir visą pagamintą mišinį supilkite ant jos. Mentele išlyginkite paviršių ir palikite 15 minučių sustingti. Kai patiekalas bus paruoštas, peiliu supjaustykite gaminį į lygius stačiakampius ar kitas norimas formas.


 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content