Andrius GRYGELAITIS
Jau rytoj, 21 val., LRT televizija pakvies žiūrovus stebėti antrąją nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidą „Pabandom iš naujo“. Šįkart tarp dalyvių pasirodys ir vilkaviškietis Marius Kijauskas, kitaip dar žinomas sceniniu Mario Junes slapyvardžiu.
Laiškas sau
Apie dalyvavimą „Eurovizijos“ atrankoje Marius galvojo jau kurį laiką. Visgi tam reikėjo tinkamos dainos, tačiau norėdamas ją sukurti atlikėjas neketino specialiai verstis per galvą. Praėjusiais metais pradėjęs įrašinėti singlą „Do What You Do“ (liet. „Daryk, ką darai“) vilkaviškietis pajuto, kad būtent šią dainą galima deleguoti į nacionalinę „Eurovizijos“ atranką.
„Ši daina yra tarsi laiškas sau pačiam – tik šiek tiek jaunesniam ir mažiau patyrusiam. Bandau atsigręžti į tuos laikus, kai dar nemokėjau tinkamai vystyti santykių, kai negebėjau vertinti savęs. Dėl to dažnai likdavau kvailio vietoje. Dainoje perteikiama akimirka, kai teko ant savęs supykti, nes norėjau pasikeisti ir išsilaisvinti“, – pasakojo atlikėjas.
Šiam kūriniui muziką ir žodžius parašė pats Marius, o dainą aranžavo bei prodiusavo Lietuvos muzikos padangėje puikiai žinomas prodiuseris bei kompozitorius Faustas Venckus.
„Visi kūriniai, kuriuos atlieku, yra dalelė manęs. Jų žodžiai gimsta iš mano gyvenimo. Atlikdamas savo muziką panašiai ir jaučiuosi – tarsi dalinčiausi savimi su kitais. Noriu klausytojus įsileisti į savo vidų, tad kaskart lipdamas į sceną tikiuosi, kad mano pasakojamos istorijos vienaip ar kitaip juos paveiks“, – kalbėjo M. Kijauskas.
Nuoširdumas ir kokybė
Rytoj nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje Marius pasirodys paskutinis – penkioliktas. Kartu su režisieriumi ir choreografu Šarūnu Kirdeikiu vilkaviškietis parengė gana organišką pasirodymą, kuris yra labai artimas jam pačiam.
„Tai kartu bus ir pasirodymas, privertęs mane šiek tiek išlipti iš komforto zonos, pabandyti kažką naujo. Iki šiol ne kartą teko dainuoti televizijos eteryje, tačiau „Eurovizijos“ atranka – visai kitas profesionalumo lygis. Čia atlikėjams suteikiamos galimybės įgyvendinti visus sumanymus – nuo scenografijos iki apšvietimo ar kamerų kampų. Svarbu tik turėti aiškią viziją“, – pasakojo M. Kijauskas.
Jis neslėpė, kad didžiausia svajonė – laimėti nacionalinę atranką ir pasirodyti pagrindiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse, kuris šiemet gegužės mėnesį vyks Didžiojoje Britanijoje. Visgi net jei ir nepasisektų įgyvendinti šio tikslo, Marius neketina nukabinti nosies. Anot jo, blogos patirties „Eurovizijos“ atrankoje negali būti. Tai bet kokiu atveju suteiks jam dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
„Tikiu, kad nacionalinė „Eurovizijos“ atranka klausytojams padės dar geriau mane pažinti kaip atlikėją Mario Junes. Dažnai sulaukiu klausimų, kodėl išvis susigalvojau sau pseudonimą. Kažkas net buvo pakomentavęs, kad taip bėgu nuo savęs. Visgi kūryba ir savos muzikos leidimas buvo naujas ir labai didelis mano gyvenimo etapas, kurį sceninis vardas tik dar labiau padeda pabrėžti“, – kalbėjo pašnekovas.
Marius Kijauskas neslėpė, kad jam būnant scenoje svarbiausi du dalykai – nuoširdumas ir kokybė. Jis vylėsi, kad klausytojai tai pastebės bei savo balsais rytoj jį palaikys.
Nori pasirodyti Vilkaviškio publikai
Pastaruoju metu Vilniuje gyvenantis vilkaviškietis daugiausiai dėmesio skiria darbui įrašų studijose. Naujų dainų įrašai, tekstų ir muzikos kūrimas jau yra tapę Mariaus kasdienybe. Jis prisipažino, kad vis dar stengiasi suprasti ir pažinti save kaip atlikėją bei dainų autorių.
„Tai – nenutrūkstantis procesas. Vis dar ieškau, ką iš tiesų noriu parodyti bei atiduoti Lietuvai ir pasauliui. Būtent dėl to į „Eurovizijos“ atranką žiūriu labai rimtai. Iki šiol autorinės muzikos tokią žiūrovų auditoriją turinčiame renginyje gyvai dar nebuvau atlikęs. Tai bus tam tikras iššūkis“, – teigė Mario Junes pseudonimu žinomas kraštietis.
Nors šiuo metu visos atlikėjo mintys sukasi apie „Euroviziją“, tačiau jis turi ir kitų tikslų. Marius siekia įrašyti savo kūrybos dainų albumą ir jį pristatyti gimtojo Vilkaviškio publikai. Vaikiną vilioja noras užlipti ant atnaujintos Vilkaviškio kultūros centro scenos, prie kurios įgarsinimo sistemos įrengimo teko prisidėti ir jam pačiam.
„Apima geras jausmas, kai pagalvoju apie tai, kaip būtų smagu koncertuoti gimtinėje. Visgi iš pradžių noriu sukaupti pakankamai savo kūrybos dainų, kad tikrai būtų proga grįžti ir parodyti tai, kas verta dėmesio. Apskritai, noriu ir toliau leisti sau artimą muziką ir kartu mėgautis kūrybos, ieškojimo bei tobulėjimo procesais. Manau, kad svarbiausia – rasti klausytojus, su kuriais mano žodžiai ir melodijos užmegztų tvirtą ryšį. Tik tai gali užtikrinti atlikėjo autentiškumą ir ilgaamžiškumą“, – kalbėjo pašnekovas.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.