Simona SIMANAVIČIENĖ
Praėjusią savaitę Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvyko rajono nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) skirtas renginys. Jame pristatytos 2023 m. Savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamos rėmimo programos.
Lietuvoje 2022 m. NVO veikloms buvo skirta 15, 5 mln. eurų, todėl nenuostabu, kad didelis dėmesys šioms organizacijoms skiriamas ir mūsų rajone. Į renginį pakvietusi Vilkaviškio rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų taryba jam parinko simbolišką datą: vasario 27-ąją visame pasaulyje buvo minima Nevyriausybinių organizacijų diena.
Susitikime su rajono nevyriausybininkais dalyvavo NVO tarybos nariai, Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė-Milovanov, taip pat Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė bei rėmimo programas kuruojantys specialistai. Sužinoti aktualijas atvyko neįgaliuosius, pagyvenusius žmones, ligonius telkiančių, labdaringa veikla užsiimančių ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai, visuomenininkai.
Renginį vedusi NVO tarybos pirmininkė Daiva Riklienė akcentavo, jog įstatyminė bazė sudėliota taip, kad be nevyriausybinių organizacijų pagalbos savivaldai būtų sudėtinga atlikti tam tikras funkcijas. „Būtina ugdyti tvarią partnerystę“, – tokį tikslą iškėlė D. Riklienė, pakvietusi pranešėjus supažindinti su Savivaldybėje veikiančiomis NVO rėmimo programomis.
Pagal lėšų sumą viena didžiausių programų (60 000 Eur) yra „Vilkaviškio rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų finansavimo konkursas“. Programą kuruojančio skyriaus vedėja J. Grigaliūnaitė-Milovanov pasakojo, kad šios programos lėšomis Savivaldybė prisideda prie NVO vykdomų projektų, verslumo projektuose dalinai finansuoja PVM, taip pat gali prisidėti prie nenumatytų prekių ar paslaugų įsigijimo, jei apie būsimus pirkinius nebuvo žinoma paraiškos rengimo ar projekto įgyvendinimo metu.
Į Investicijų ir strateginio planavimo skyrių NVO taip pat gali kreiptis dėl dalinio veiklos išlaidų kompensavimo, o jo vedėja J. Grigaliūnaitė-Milovanov ragino paskubėti. Pagal šią programą prašymai priimami iki spalio 31 d., 15 val., arba kol pakaks lėšų. Taip pat ji trumpai pakomentavo keletą kitų programų, kurių tvarkos aprašai Savivaldybės taryboje dar tik bus svarstomi, todėl tikslesnės informacijos reikės palaukti.
Socialinės paramos skyriaus vedėja S. Bikaitė auditorijai pristatė „Šeimos stiprinimo programą“, kurios prioritetai: darnaus žmogaus vystymasis per šeimos puoselėjimą, nedarbo mažinimas, profesinio aktyvumo skatinimas bei užsieniečių vaikų / šeimų integracija į visuomenę ir jų laisvalaikio užimtumas. Programos įgyvendinimui iš Savivaldybės biudžeto numatyta skirti 5 000 Eur. Kvietimas teikti paraiškas turėtų būti skelbiamas šį mėnesį.
Socialinės paramos skyriaus vedėja taip pat priminė, koks finansavimas skiriamas, jei akredituotą vaikų dienos centrą steigia nevyriausybinė organizacija, bei pasidžiaugė bendradarbiavimu su Savivaldybėje socialinę reabilitaciją neįgaliesiems bendruomenėje teikiančiomis akredituotomis įstaigoms.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai pristatė savo kuruojamų sričių programas. Tiesa, kvietimas teikti paraiškas kultūros, meno projektų finansavimui eina į pabaigą (terminas – kovo 9 d.), todėl norintieji dalyvauti programoje turėtų paskubėti.
„Nebijokite kreiptis į Savivaldybės administracijos skyrių specialistus, jie padės ir pakonsultuos rūpimais klausimais. Tikiuosi, būsite ambasadoriais – žinios skleidėjais, kad tiek patys dalyvausite, tiek kitus paraginsite dalyvauti Savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamose programose. Mes esame pasirengę kurti ir rengti naujas priemones, todėl labai raginu visus pasidalyti mintimis ir idėjomis“, – renginio dalyvius drąsino Nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkė D. Riklienė.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.