Tapkime draugais!

Vaistinės vedėjas Paulius: noriu būti asmeniniu paciento vaistininku

Paskelbė:

Paskelbta:


Vilkaviškio „Gintarinėje vaistinėje“ dirbantis vaistininkas Paulius Paltanavičius sako, kad jam labiausiai patinka padėti žmogui – pasak jo, tai yra bet kurio specialisto, dirbančio sveikatos apsaugos sistemoje, pareiga.


Visada padedame


„Vaistinė yra ta vieta, kur pacientas, kamuojamas skausmo ar negalavimo, turi gauti pirminę konsultaciją. Vėliau jis pagal situaciją gali būti nukreipiamas pas šeimos gydytoją, kitą specialistą ar tiesiai į priimamąjį. Negalime pacientui išduoti visų vaistų, kurių jis tik paprašo, bet jeigu matome, kad žmogui tikrai reikalingas konkretus medikamentas ir tai padės palengvinti jo būklę iki vizito pas gydytoją, visada suteikiame būtinąją pagalbą. Tačiau kai matome, kad medikamentai nėra reikalingi ar jiems būtinas receptas – jų neišduodame ir nukreipiame pas gydytoją“, – pasakojo P. Paltanavičius, vaistininku dirbantis jau septynerius metus.


Vaistininkas – ne vaistų išdavėjas


Pasak P. Paltanavičiaus, pacientai yra patenkinti vaistinėje gaunamomis farmacinėmis paslaugomis. Dažnai tenka išgirsti teigiamų atsiliepimų, todėl formuojasi ir lojalių vaistinės klientų ratas.

„Nors Daukanto g. 31 įsikūrėme tik nuo praėjusių metų lapkričio, jau turime daug lojalių klientų. Dalis tų, kurie lankydavosi „Gintarinėje vaistinėje“ senuoju adresu, o dalis – naujų. Bandau kurti tokią aplinką, kurioje pacientas jaustų, jog esu jo asmeninis vaistininkas – jeigu žmogus nori nuoširdžios konsultacijos, ateina pas mane su rūpimu klausimu. Liūdna, kuomet Lietuvoje vaistininkas vis dar laikomas ne farmacijos specialistu, o pardavėju ar vaistų išdavėju, tačiau bandau keisti šį žmonių nusistatymą. Juk viskas prasideda nuo paties vaistininko suvokimo“, – sakė vaistinės vedėjas.

Vaistinėje kasdien gali išgirsti istorijų apie žmonių problemas ir pagalbą jiems. Paulius pasakojo, kad neseniai teko padėti žmogui, stipriai nusideginusiam ranką.

„Kažkodėl šis vyras nėjo į priimamąjį, bet kreipėsi pagalbos į mane – teko greitai reaguoti. Perrišau jam ranką, pakonsultavau jį ir paaiškinau apie gydymą, paminėjau, ką galima ir ko negalima daryti tuo laikotarpiu. Per pusantros savaitės šis žmogus jau nebeturėjo nei pūslės, nei randų – žaizda gražiai sugijo. Nors tai nėra kasdienis vaistininko darbas, bet tiesiog negalime nepadėti žmonėms“, – kalbėjo pašnekovas.


Vieninga sveikatos komanda


Kita situacija iš vaistininko kasdienybės – kai pusės metų vaikui buvo skirti antibiotikai, kurių pagal požymius jam net nereikėjo.

„Į vaistinę užsukusi mama paprašė vaikui antibiotikų ir papasakojo apie jo simptomus bei elgesį. Tačiau išklausęs visą situaciją, patariau nuvežti mažylį į priimamąjį, kad vaiką ištirtų – padarius tyrimus paaiškėjo, kad problema buvo visai kitur, o tų antibiotikų net nereikėjo. Buvo ir taip, kad žmogui, atėjusiam įsigyti vaistų, buvo skirta tokia didelė dozė, kad jis būtų rimtai sunegalavęs. Dėl tokių atvejų ir reikia, kad sveikatos komanda – gydytojas, vaistininkas ir pacientas – dirbtų išvien“, – atkreipė dėmesį P. Paltanavičius.

Vaistinėje besilankančių pacientų auditorija, anot jo, yra kuo įvairiausia – nuo besiskundžiančių paprasčiausiu peršalimu iki patiriančių rimtus skausmus, o dauguma yra kamuojami lėtinių ligų.

„Būna, kad žmogus net pats nežino, jog gali turėti visą lėtinių ligų paketą, ir reikia kreiptis ne į vaistinę, o į gydymo įstaigą. Tokiais atvejais stengiamės nukreipti pas konkrečius specialistus, kad ligos būtų tinkamai diagnozuotos“, – teigė vaistininkas.


Klientams – patrauklios nuolaidos ir pasiūlymai


P. Paltanavičius pridūrė, kad žmonėms patrauklios ir „Gintarinės vaistinės“ lojalumo programos naudos: senjorams su lojalumo kortele suteikiama iki 25 proc. nuolaida, iš kurių 20 proc. yra momentinė, o 5 proc. – kaupiamoji nuolaida, ji galioja bet kuriuo dienos metu visą savaitę perkant dvi prekes nuo 1,5 euro.

Visiems kortelės turėtojams taip pat grįžta 5 proc. sumos nuo jų pirkinio.

„Pacientai taip pat dažnai naudojasi ir asmeniniais pasiūlymais, kurie priklauso nuo kliento pirkimo istorijos ir jo ligų. Pagal tam tikrą algoritmą kiekvienam kortelės savininkui suformuojami specialūs pasiūlymai, kad žmogus galėtų reikalingus medikamentus įsigyti pigiau“, – tvirtino vaistininkas.

Užsk. 1142

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content