Tapkime draugais!

Nuotraukose – iš maksimalistinės kūrybinės laisvės gimę savivaizdžiai

Paskelbė:

Paskelbta:


Vilkaviškio kultūros centre šį mėnesį pristatoma Violetos Bubelytės fotografijų paroda, atkeliavusi tiesiai iš Suomijos.

Šiemet ji rodyta vienoje svarbiausių Suomijos šiuolaikinio meno erdvių – parodų centre „Kohta“ Helsinkyje. Parodos kuratorius buvo Andersas Kreugeris. Jungtinė paroda, kurioje V. Bubelytė pristatyta kartu su suomių menininku Henriu Wuorila-Stenbergu, vadinosi „Itsekuva“. Pavadinimą į lietuvių kalbą būtų galima apytiksliai išversti žodžiu „savivaizdis“. „Itse“ suomiškai ne tik reiškia „pats“ – žodyje taip pat ataidi senovinė, jau beveik užmiršta reikšmė „asmens šešėlis, gyvo ar mirusio žmogaus permatoma ir klajojanti dvasia“. „Itse“ – tarsi tavo antrininkas, nuolat einantis šalia.

Save, autoaktus V. Bubelytė fotografuoja nuo 1981 metų. Tuo ji yra unikali ir žinoma Lietuvos fotografijos istorijoje.

Vilkaviškyje rodomos naujausios, po 2015 m., V. Bubelytei baigus fotoreporterės darbą, sukurtos fotografijos, ir jos nebėra autoportretai. Naujausi savivaizdžiai pantomimiški, teatrališki ir kartu sarkastiški. Autorė nepripažįsta jokio prisitaikymo prie „elgesio taisyklių“, jokio pataikavimo „geram skoniui“. V. Bubelytė traktuoja save ir savo atvaizdą kaip medžiagą vaizduotės įnoriams užpildyti.

Nepaisant tokios maksimalistinės kūrybinės laisvės, jos darbai gražiai ir prasmingai įsilieja į meno istoriją su savo aliuzijomis į baroką ir liaudies meną ir su savo religinėmis temomis ar religiją primenančiais pavadinimais „Išvaromos“, „Išvarytos“, „Pasigailėk mūsų“ ir kt.

Paroda Vilkaviškio kultūros centre veiks iki rugpjūčio 30 d.

Oksana JUDAKOVA

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content