Vilkaviškyje įvyko trečiasis dviračių žygis „Sveikatos labui“. Renginio dalyviai nuvažiavo 25 km trasą – startavę Vilkaviškio miesto paplūdimyje aplankė Čyčkus, Salomėjos Nėries gimtinę ir Paežerių dvarą.
Tradicijos puoselėjimas
„Džiaugiuosi, kad išsaugojome dviračių žygio tradiciją. Mes, vilkaviškiečiai, esame sveikuoliai, kurie mėgsta judėti gryname ore. Manau, kad tai yra tam tikra bendrystė“, – renginį pradėjo į žygį dviratininkus kaip ir kiekvienais metais išlydėjęs rajono meras Algirdas Neiberka.
Iniciatyvą „Sveikatos labui“ jau trečią kartą organizavo Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bei Vilkaviškio sporto ir pramogų centras. Dviračių žygių estafetę jie perėmė iš Daliaus Nešukaičio, kartu su Vilkaviškio bendruomene nuo 2006 metų suorganizavusio apie tris dešimtis žygių: pavasarį dviratininkus jis kviesdavo „į plukių žydėjimą“, o artėjant šaltajam metui – „į auksaspalvį rudenį“.
„Anksčiau dviračio žygius organizuodavusiai Vilkaviškio miesto bendruomenei dėl COVID-19 pandemijos tradiciją teko nutraukti. Mes pasvarstėme, kad būtų gerai ją sugrąžinti, nes dviračių žygiai visada sulaukdavo didelio visuomenės susidomėjimo, pritraukdavo nemažai žmonių“, – apie idėją perimti tradiciją pasakojo Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė.
Amžius – ne riba
Vadovė pasakojo, kad kiekvienais metais iniciatyvoje dalyvauja labai įvairaus amžiaus žmonės.
„Nuoširdžiai džiaugiamės, kad dviračių žygiuose pedalus mina šeimos su mažais vaikais, dalyvauja senjorai. Per pavasario žygį nustebino 80 metų senjorai iš Alytaus. Jiems pavyko įveikti visą trasą“, – kalbėjo Visuomenės sveikatos biuro direktorė.
Vyriausias dviračių žygio dalyvis – 91-erių. Nors 25 km trasa – rimtas iššūkis, kiekvienas pats įvertina savo jėgas.
„Mūsų tikslas yra neskubėti, nelenktyniauti ir padėti vieni kitiems“, – tikino L. Sadauskienė. Šiais metais finišą pasiekė visi dalyviai.
Pasak Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės Aušros Kasulaitienės, pastebėjusios, kad yra atsiliekančiųjų, kolonos priekyje važiavusios organizatorės sustodavo ir palaukdavo visų dalyvių.
Šiųmetis žygis buvo sėkmingas – dviratininkams neprireikė nei techninės, nei medicininės pagalbos. Keliuose eismą reguliavo ir dalyvių koloną lydėjo policijos ekipažas. L. Sadauskienė prisiminė, kad praeitais metais vienam dviračių sporto entuziastui sprogo padanga, tačiau techninės pagalbos vyrai padėjo ir žmogus galėjo tęsti žygį. Pasitaiko mažylių, kurie nepajėgia įveikti visos trasos. Tokius vaikus organizatoriai parveža savo transporto priemonėmis.
Rekomenduoja visiems
Teko pakalbinti ir pačius žygio dalyvius. Egidijus Bendoraitis tvirtino pedalus žygyje minantis jau trečią kartą. „Mėgstu sportuoti – kilnoju svarmenis, kiekvieną dieną važinėju dviračiu, todėl įveikti 25 km trasą nebuvo iššūkis“, – įspūdžiais dalijosi Egidijus. Jam pritarė Rimantas Vikšraitis, taip pat didelis sporto aistruolis, pats žaidžiantis futbolą, stalo tenisą. „Dalyvauti tikrai verta, nes sportas yra sveikata“, – kalbėjo jis.
Vilkaviškietė Aldona Virbickienė žygyje dalyvavo pirmą kartą, nors šiaip dviračiu važinėja gana dažnai. „Kai važiavome prieš vėją žvyrkeliu, buvo truputėlį sunkiau, tačiau sustodavau ir pailsėdavau. Nepaisant to, esu labai patenkinta – rekomenduoju išbandyti visiems. O kitąmet ne tik pati vėl minsiu, bet ir draugų pasikviesiu“, – žadėjo Aldona.
Paskutinėje dviračių žygio stotelėje, Paežerių dvare, dalyviai vaišinosi sriuba, kurią išvirė Vilkaviškio miesto bendruomenės nariai. Kiekvienas dviratininkas už pastangas gavo medalį, galėjo dalyvauti loterijoje ir išlošti odontologijos klinikos „Neodenta“ įsteigtų prizų.
Gabrielė ŽEMAITYTĖ
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.