Į Vilkaviškio autobusų stotį užsukę lankytojai gali apžiūrėti moksleivės Tajos Špringelytės asmeninę darbų parodą. Joje netrūksta drąsių ir vaizduotę žadinančių nuotraukų.
Gimė ekspromtu
Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre jaunojo fotografo būrelį lankanti T. Špringelytė apie asmeninę darbų parodą ėmė galvoti prieš keletą metų. Šią idėją pamėtėjo būrelio vadovas Jonas Juškevičius. Pamatęs, kad Taja savo kolekcijoje turi keletą išskirtinių nuotraukų, jis pasiūlė merginai toliau drąsiai eksperimentuoti su fotoaparatu ir kaupti savo darbus. Iš pradžių vilkaviškietė šio pasiūlymo nepriėmė rimtai, tačiau po kurio laiko ir pati ėmė vis dažniau svajoti apie asmeninę parodą.
„Vaikus ugdau daugiau nei 30 metų. Besibaigiant mokslo metams ataskaitines visų mokinių darbų parodas darome kasmet, tačiau individualių parodų nesame daug parengę. Toli gražu ne visi būrelį lankantys mokiniai sukaupia reikiamą kiekį kokybiškų ir dėmesio vertų nuotraukų“, – teigė J. Juškevičius.
T. Špringelytė – viena iš tų mokinių, kurių darbai išties traukia akį. Vilkaviškio autobusų stotyje eksponuojamoje parodoje galima išvysti 25 jos darytas nuotraukas. Kai kurios iš jų gimė ekspromtu. Pavyzdžiui, jau atrinkusi darbus į parodą, Taja suprato, kad trūksta dar keleto išsiskiriančių fotografijų.
Tuomet būrelio vadovas Jonas Juškevičius jai pasiūlė paeksperimentuoti su šešėliais. Merginai ši idėja labai patiko ir taip atrinktų fotografijų kolekcija dar pasipildė įdomiais vaizdais.
Keletas parodoje esančių darbų išsiskiria dėl savo raudono apšvietimo. Profesionalūs fotografai žino, kad ši spalva yra sunkiai suvaldoma ir dažniausiai ji sugadina nuotraukas, tačiau Taja sugebėjo raudoną šviesą „prisijaukinti“.
Pačiai fotografei labiausiai patinka parodoje esanti nuotrauka, kurioje pavaizduotas merginos kūnas. Pasak pačios autorės, ši fotografija labiausiai žadina žiūrovų vaizduotę.
Kviečia išrinkti geriausias nuotraukas
Įprastai jaunojo fotografo būrelį lankančių mokinių asmeninės darbų parodos rengiamos Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre arba Vilkaviškio kultūros centre. Visgi šįkart buvo pasirinkta kita vieta. Eksponuoti savo darbus autobusų stotyje T. Špringelytei pasiūlė šioje vietoje drabužių parduotuvę turinti verslininkė Daiva Kliučnikienė.
„Dirbu su rūbais, kuriuos tinkamai suderinti, kaip ir fotografijas, gali tik savotišką meno gyslelę turintys žmonės. Pagalvojau, kad nuotraukų paroda labai pagyvintų autobusų stotį. Be to, čia autorės darbus galės pamatyti labai daug žmonių“, – teigė D. Kliučnikienė.
Ji ne tik pasiūlė merginai būtent autobusų stotyje eksponuoti darbus, bet ir pažadėjo autorei įteikti dovaną už geriausią nuotrauką. O šią išrinkti turi autobusų stoties lankytojai. Pastarieji kviečiami pasigrožėti išskirtinėmis fotografijomis bei atiduoti savo balsą, jų manymu, trims geriausioms. Tai padaryti bus galima bent iki vasario pabaigos.
„Kartais smagu iš šalies stebėti, kaip lankytojai apžiūrinėja mano darbų parodą ir matyti jų reakcijas. Kai kurie nuotraukas peržiūri prabėgomis, tačiau būna ir tokių, kurie stabteli, stengiasi įsigilinti į turinį. Mėgstu daryti fotografijas, kuriose lieka tam tikra paslaptis. Nenoriu visko iš karto atskleisti“, – prisipažino T. Špringelytė.
Seniai domisi
Jaunojo fotografo būrelį Taja Špringelytė lanko jau septynerius metus. Tiesa, aistrą fotografijai ji jaučia nuo mažens. Šiuos užsiėmimus anksčiau lankė vyresnis merginos brolis Michaelis bei seserys Vanesa ir Eglė, tad natūralu, kad ir Tają jie pamažu įtraukė į savo pomėgį.
Jonas Juškevičius teigė, jog situacija, kad tą patį būrelį lankytų keturi skirtingo amžiaus tos pačios šeimos atstovai – unikali. Per daugiau nei 30 metų jo darbo praktikos tokio atvejo daugiau nėra pasitaikę.
„Dar būdama maža ateidavau į šį būrelį ir iš šalies stebėdavau, ką čia veikia mano seserys. Kartais tapdavau jų fotosesijų modeliu. Penktoje klasėje jau ir pati ėmiau lankyti šį būrelį. Nemaža dalis bendraamžių vėliau jį metė, o man net tokių minčių niekada nebuvo kilusių. Būdama čia galiu visiškai save realizuoti. Mokykloje esame įspausti į tam tikrus rėmus, o čia paliekama visiška kūrybos laisvė. Man tai – labai svarbu“, – prisipažino T. Špringelytė.
Tiesa, su fotografija mergina savo ateities nesieja. Anot jos, konkurencija tarp moterų fotografių – didžiulė, tad išsilaikyti šioje rinkoje pavyksta toli gražu ne visoms. Vilkaviškietė neabejoja, kad fotografija ir toliau bus vienas iš didžiausių jos pomėgių, o studijuoti žada interjero dizainą.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.