Tapkime draugais!

Prasideda Ekonomikos ir verslo akademijos užsiėmimai

Paskelbė:

Paskelbta:


Andrius GRYGELAITIS

Jau šį šeštadienį, vasario 24 d., vyks pirmosios Vilkaviškio ekonomikos ir verslo akademijos (VEVA) paskaitos, kuriose ketina dalyvauti per 60 rajono gimnazistų.

Padeda apsispręsti

Praėjusią savaitę Savivaldybės posėdžių salėje buvo oficialiai pasirašyta trišalė VEVA steigimo sutartis. Parašais ją patvirtino rajono meras Algirdas Neiberka, Mykolo Romerio universiteto (MRU) rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė bei Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos direktorius Arūnas Serneckas.

Kartu su jais oficialioje ceremonijoje dalyvavo Savivaldybės vicemerai Daiva Riklienė bei Joris Juškauskas, administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Žydrė Žilinskienė, rajono švietimo įstaigų vadovai bei partneriai, taip pat MRU atstovai prof. dr. Darius Štitilis ir prof. Gintaras Černius.

Akademijoje bus siekiama ugdyti ekonomikai, finansams ir verslui gabius bei šiose srityse talentingus vaikus, padėti jiems išmokti kritiškai mąstyti, suteikti teorinių ir praktinių žinių.

Idėja rajone steigti gimnazistams skirtą akademiją kilo Savivaldybės vicemerei D. Riklienei. Būtent ji susisiekė su MRU atstovais, kurie sutiko tapti iniciatyvos partneriais. Verta paminėti, kad jau ne vienus metus panašias akademijas MRU bendruomenė kuruoja Alytuje bei Panevėžyje.

Pasirašyti VEVA steigimo sutarties į Vilkaviškį atvykusi MRU rektorė prof. dr. I. Žalėnienė pabrėžė, kad jos atstovaujamai aukštajai mokyklai rūpi tai, kas vyksta regionuose, ir su jais įstaiga nori užmegzti kuo glaudesnius santykius.

„VEVA – pirmasis rimtas mūsų projektas Suvalkijoje, dėl to jaučiame itin didelę atsakomybę. Iki šiol Alytuje ir Panevėžyje mūsų įgyvendinami Ekonomikos ir verslo akademijų projektai labai pasiteisino. Pastebėjome, kad akademiją lanko tie mokiniai, kurie domisi ekonomikos ir verslo studijomis. Šie užsiėmimai jiems padeda galutinai apsispręsti. Būna ir tokių gimnazistų, kurie galiausiai pamato, kad visgi nusižiūrėtos studijos jiems nelabai tinka“, – kalbėjo prof. dr. I. Žalėnienė.

Galimybė pasivyti

Šiuo metu naujai įsteigtos VEVA veikloje norą dalyvauti išreiškė kiek daugiau nei 60 rajono gimnazistų. Planuojama, kad užsiėmimai kas antrą šeštadienį vyks Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje. Jie mokiniams nieko nekainuos.

Akademijos išlaikymas kasmet atsieis maždaug po 15 tūkst. eurų. 6 tūkst. eurų turėtų būti skirta iš Savivaldybės biudžeto, o dar po 3 tūkst. eurų sutiko pridėti Vilkaviškio krašto ūkininkų sąjunga, Vilkaviškio rajono „Rotary“ klubas bei Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondas.

Kartu su MRU rektore Vilkaviškyje viešėjęs prof. Gintaras Černius pabrėžė, kad mokslo metų viduryje į akademijos užsiėmimus įsijungusiems vilkaviškiečiams teks gerokai pasistengti, siekiant žiniomis pasivyti nuo rudens paskaitas lankančius Alytaus ir Panevėžio gimnazistus.

„Galima sakyti, kad vilkaviškiečiai įšoko į greitai važiuojantį traukinį. Jei tik turės pakankamai motyvacijos, Vilkaviškio krašto gimnazistai tikrai galės dar šiais metais gauti akademijos baigimo pažymėjimus ir sudalyvauti tradicinėje vasaros stovykloje. Jiems tereikės išklausyti internete esančias jau įvykusias paskaitas bei išlaikyti baigiamąjį testą. Įprastai pažymėjimus gauna tie mokiniai, kurie lankė bent 80 proc. užsiėmimų, tačiau šiemet vilkaviškiečiams šis reikalavimas nebus taikomas“, – pabrėžė prof. G. Černius.

Jo teigimu, net ir tie, kuriems šiais metais nepavyks gauti akademijos baigimo pažymėjimo, neturėtų nusiminti. Jie tai padaryti galės kitais mokslo metais.

„Šie metai galėtų tapti puikiu pasitikrinimu ir savęs įsivertinimu, juolab kad kitais mokslo metais paskaitų temos skirsis. Esame pastebėję, kad akademiją lankantys gimnazistai demonstruoja puikias žinias ekonomikos ir verslo olimpiadose, tačiau tai tikrai nėra esminis rodiklis. Daug svarbiau tai, kaip į teigiamą pusę pasikeičia jaunuolių mąstymas bei suvokimas. Tai – neįkainojama“, – teigė prof. G. Černius.

Gerėjanti kokybė

VEVA sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs rajono meras Algirdas Neiberka vylėsi, kad akademija padės mūsų rajono mokiniams stiprinti verslumo įgūdžius, finansinį raštingumą bei prisidės prie geresnių mokymosi rezultatų. Tuo neabejojo ir prof. dr. Inga Žalėnienė, kurios teigimu, ateityje akademijos baigimo pažymėjimas netgi gali turėti įtakos stojant į aukštąsias šalies mokyklas.

Ji taip pat pasidalijo mintimis apie vyraujančias studijų tendencijas. MRU rektorė atkreipė dėmesį, jog vis daugiau šalies mokinių renkasi studijas užsienyje, tačiau, jos teigimu, tai ne visada pasiteisina.

„Kokybine prasme pastaraisiais metais situacija Lietuvos aukštojo mokslo sektoriuje yra pasikeitusi kardinaliai. Į universitetus investuota daugybė lėšų, sukurta šiuolaikiška infrastruktūra, į mūsų šalį atvyksta mokslininkai iš viso pasaulio. Kalbu ne vien apie savo universitetą. Dažnai mūsų šalies mokiniai išvyksta į vidutinio lygio aukštąsias mokyklas Ispanijoje, Olandijoje ar kitose šalyse, kurios savo kokybe tikrai nusileidžia mūsų šalies universitetams. Norėtųsi, kad šios tendencijos keistųsi“, – mintimis dalijosi MRU rektorė.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content