Turite žemės plotelį prie namo ar sodo? Jei taip, tikriausiai puikiai žinote, kiek pastangų gali prireikti norint užsiauginti savo daržovių ar kitų gėrybių. Keičiantis metams dirvožemio būklė blogėja. Natūralu – tai kenkia derliui. Todėl jei trokštate ir vėl džiaugtis gėrybių gausa, jums teks išpurenti dirvožemį ir paruošti žemę daržovių, vaisių, uogų, įvairių grūdinių kultūrų ar žolės sėjai.
Norite daugiau sužinoti apie kultivatorių tipus? O gal niekaip neapsisprendžiate, įsigyti įrangą ar pasinaudoti nuomos paslauga? Šiame straipsnyje rasite daug naudingos informacijos – kviečiame skaityti.
Kultivatorių tipai
Esate dar „šviežias“ sodininkas, todėl nežinote, kokį kultivatoriaus tipą pasirinkti? Žinoma, viskas priklauso nuo jūsų poreikių, dirvos būklės ir žemės sklypo, kurį ketinate apdirbti, dydžio. Štai, pavyzdžiui, jei turite nedidelį žemės plotelį, kuriame norite tiesiog užsiauginti savų sodinukų, jums tikriausiai užteks ir rankinio kultivatoriaus. O jei planuojate užsiimti kiek rimtesniu ūkininkavimu, jums pravers traktorinio/ benzininio kultivatoriaus nuoma .
Taigi, aptarkime pagrindinius kultivatorių tipus:
• Rankinis kultivatorius. Kaip jau minėjome, šis kultivatorius pasitarnaus tuo atveju, jeigu žemės plotelis, kurį ketinate apdirbti, nėra didelis. Įrankis gana mažas, jis turi 3 arba 4 noragus ir gali būti valdomas viena ranka.
• Traktorinis kultivatorius. Tai – kur kas didesnis įrankis, pritaikytas dirbti didesniems žemės plotams. Jis turi 6–8 noragus ir yra tvirtinamas prie traktoriaus galinės dalies.
• Rotacinis kultivatorius. Tai – traktorinio kultivatoriaus tipas. Pagrindinis skirtumas tas, kad vietoje noragų jis turi peilius, kurie padeda kokybiškiau, giliau įdirbti sunkią žemę su grumstais.
Taip pat kultivatoriai gali būti skirstomi pagal kuro šaltinį: benzininiai, elektriniai arba akumuliatoriniai. Benzininiai – galingiausi ir universaliausi. Tačiau taip pat ir triukšmingiausi, labiausiai teršiantys aplinką. Elektriniai – lengvesni ir tylesni nei benzininiai. Vis dėlto, įprastai jie turi mažesnę galią, yra riboti laidu. Akumuliatoriniai kultivatoriai dažniausiai patogiausi ir tyliausi. Tačiau jie turi trumpesnį veikimo laiką ir mažesnę galią.
Sunkiai sekasi nuspręsti, koks kultivatoriaus tipas jums yra tinkamiausias? Rekomenduojame pasitarti su technikos nuomos konsultantais. Jie, įvertinę jūsų poreikius, tikrai pasiūlys geriausią variantą.
Kultivatoriaus nuomos privalumai
Vienareikšmio atsakymo, pirkti kultivatorių ar nuomotis, nėra. Viskas priklauso nuo jūsų individualių poreikių. Vis dėlto, norime pateikti kelis argumentus, kodėl nuoma – geras sprendimas:
• Vieta. Aplinkos tvarkymo įranga, tokia kaip benzininis/ traktorinis ar bet koks kitas kultivatorius, užima daug vietos. Todėl jei svarstote ją įsigyti, apgalvokite ir sandėliavimo klausimą. Neturite pakankamai vietos? Tokiu atveju, nuomos paslauga – geriausias pasirinkimas, nes išvengsite galimų nepatogumų.
• Ekonominė nauda. Jeigu kultivatoriaus jums reikia vos vieną ar kelis kartus per metus, tikriausiai finansiškai labiau apsimoka jį tiesiog išsinuomoti. Technikos pirkimas pareikalaus ne tik didelės pradinės investicijos, bet ateityje neišvengsite ir papildomų išlaidų sandėliavimui bei remontui.
• Bandomasis laikotarpis. Svarstote įsigyti kultivatorių, bet tiksliai nežinote, kokį? Galbūt dvejojate, ar ši investicija atsipirks? Tokiu atveju geriausias variantas – trumpalaikės nuomos paslauga. Išmėginus techniką bus lengviau priimti sprendimą.
• Kokybė ir garantija. Techniką nuomojančios įmonės reguliariai tikrina įrangą, kad ji nebūtų sugedusi ar pasenusi. Todėl galite būti ramūs, žinodami, kad dirbsite su tvarkinga bei naujausia įranga.
Linkime gerų rezultatų aplinkos tvarkymo ir žemės purenimo darbuose!
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.