Tapkime draugais!

Kokius tiltus jaunimui tiesia darbdaviai?

Paskelbė:

Paskelbta:


Eglė MIČIULIENĖ

Jaunimo įsidarbinimas vasarą visuomet buvo aktuali tema. Kokios yra galimybės, reikalavimai, pasiūla – tai kalbėta Vilkaviškio atvirame jaunimo centre vykusiame renginyje „Tiltas į darbo rinką“.

Galimybių daugėja

Renginį moderavusi Užimtumo tarnybos Marijampolės jaunimo užimtumo skyriaus vyriausioji specialistė Kamilė Kasulaitytė sakė dar mokyklos laikais supratusi, kad nenori emigruoti iš savo šalies. Tokiu pat žvilgsniu ji kvietė pažiūrėti ir susirinkusiuosius. Jaunų specialistų reikia savame krašte, o kad jie čia norėtų gyventi ir kurti savo ateitį, tam turi būti sudarytos sąlygos.

Viena iš jų – darbas, kurio paieškos prasideda dar mokyklos suole, artėjant vasaros atostogoms. Tiesa, darbdavių, pasiruošusių priimti patirties neturinčius jaunuolius, dar nėra labai daug.

Renginyje dalyvavusi Savivaldybės vicemerė Daiva Riklienė pasidžiaugė, kad bendradarbiaujant įvairioms institucijoms jaunimui atsiranda daugiau galimybių save realizuoti. Mokyklose atsirado karjeros specialistai, įkurta Verslo akademija, veikia savanorystė ir kitos veiklos, leidžiančios išbandyti skirtingas profesijas.

Rekomendavo nedelsti

Daug dėmesio ir laiko rajono jaunų žmonių įdarbinimui skirianti Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė pristatė jau ketvirtus metus vykdomą Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą, kurios biudžete šiemet – 35 tūkst. eurų. Ji skirta jaunimui nuo 14 iki 21 m., gyvenančiam ir besimokančiam Vilkaviškio rajone.

Pati D. Gudeliauskienė yra kaip mentorė, tarpininkė tarp jaunimo ir darbdavių, tad iškilus klausimams ar problemoms tiek vienus, tiek kitus ragino drąsiai kreiptis į ją.

Jaunimo paraiškų koordinatorė lauks iki birželio 7 d., jas reikia siųsti el. paštu danguole.gudeliauskiene@vilkaviskis.lt.

„Ilgai nelaukite, nes jei dalyvių yra daugiau, nei numatytas finansavimas, jie atrenkami pagal pateiktą datą ir laiką. Tie, kurie nepateks, bus įtraukti į rezervinį sąrašą“, – aiškino koordinatorė.

Jaunimą įdarbinti gali Savivaldybės administracija (seniūnijos), juridiniai asmenys, ūkininkai, piliečiai, kurie verčiasi individualia veikla, t. y. visi darbdaviai, kurie veiklą vykdo Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje. Vienas darbdavys pagal šią programą gali įdarbinti ne daugiau kaip 5 jaunus žmones, o seniūnijos – ne daugiau kaip po 2.

Už jauną žmogų, įdarbintą visu darbo krūviu, darbdaviui per mėnesį kompensuojama ne daugiau kaip 470 Eur, o įsidarbinus kurioje nors rajono seniūnijoje mokamas minimalus mėnesinis atlyginimas arba minimalus valandinis atlygis. Maksimalus kompensacijos dydis darbdaviui per programos vykdymo laikotarpio 2 mėnesius yra 940 Eur.

Darbdavį norinčiam rasti jaunuoliui arba darbdaviui, ieškančiam laikino jauno darbuotojo, bei kilus kitų klausimų, galima kreiptis į Danguolę Gudeliauskienę tel. 0 682 46 673.

Priima kasmet

Su jaunimu pasikalbėti atėjo ir keletas potencialių darbdavių.

Devynerius metus vasaros bei javapjūtės sezonui stiprius, energingus jaunuolius dirbti kviečia UAB „Linas Agro“. Vilkaviškio elevatoriui vadovaujantis Vytautas Zabulis pasakojo apie darbo specifiką ir laisvas pozicijas, į kurias priima jaunus žmones: tai grūdų svėrėjas, priėmėjas, laborantas, nustatantis grūdų kokybę, bei žmogus, dirbantis su grūdų krovimo įranga. Darbas trunka tiek, kiek javapjūtė – apie 4 savaites. Įmonės atstovas kvietė darbo ieškančius jaunuolius atvažiuoti ir vietoje užpildyti anketą, pagal kurias vėliau bus atrinkti darbuotojai.

Virbalio seniūno pavaduotoja Indrė Mačiulskienė pasakojo, jog šioje seniūnijoje yra labai aktyvių jaunuolių, kurie jau dabar rašosi į eilę vasaros darbui. Vis dėlto seniūnijos darbuotoja pripažino, jog pasitaiko įvairių iššūkių ir prašė jaunimo nepamiršti, kad jie turi ne tik teises, bet ir pareigas.

Darbas kavinėse

Ne pirmi metai jaunus žmones įdarbina „Pegaso“ kavinė. Jos savininkė Teisutė Čiapienė taip pat neslėpė, jog būna ir džiaugsmo, ir ašarų, nes darbas kavinėje nėra lengvas.

„Tai jūsų pirmieji santykiai su darbdaviu, laiptelis į suaugusiųjų gyvenimą. Čia gaunate pirmąsias patirties pamokas, susipažįstate su darbo tvarkos taisyklėmis, susiduriate su įvairia klientų reakcija. Todėl reikia ne tik turėti stiprią sveikatą, bet ir mokytis bendravimo įgūdžių. Nežiūrint į tai, darbas smagus, o kai gauni iš kliento pagyrimą ar sulauki arbatpinigių – tai įrodymas, kad darbą atlikai gerai“, – kalbėjo T. Čiapienė.

Darbui jaunuolius kviečia ir Vilkaviškio „G3“ baras. Čia organizuojami įvairūs pramoginiai jaunimo renginiai, stalo žaidimų vakarai, todėl ieškoma kūrybingų, drąsių darbuotojų, kurie galėtų vesti protmūšius, dainuoti, groti, užsiimti su kavinės svečiais. Gerai tai, kad patirties iš norinčiųjų padirbėti nereikalaujama.

Prie vandens ir prie ledų

Apie darbą vandens sporto centre papasakojo „Wake inn Vilkaviškis“ įkūrėjas Mantas Puodžiūnas. Pernai jis buvo įdarbinęs keturis jaunuolius, nors norinčiųjų buvo gerokai daugiau. Nieko keisto, nes, anot M. Puodžiūno, darbas šioje vietoje labiau primena pramogą.

„Padirbėti reikia, bet kai nėra klientų, gali naudotis visais vandens malonumais. Aš pats, būdamas jūsų metų, ieškoti darbo į tokią vietą būčiau ėjęs pirmiausia“, – pasakojo verslininkas.

Tuo tarpu ledų fabriko „Art Glacio“ atstovė Irma Maurienė darbo vietų labai drąsiai nežadėjo, nes priėmimas ir atrankos vasaros sezonui prasidėjo gerokai anksčiau. Vis dėlto vyresniems jaunuoliams, kurie šioje vietoje galbūt jau dirbo anksčiau, kurie nebijo 12 valandų trunkančios darbo pamainos, mėginti verta. Darbas ledų fabrike – įdomus, bet nelengvas ir atsakingas.

Į susitikimą atvyko ir Valstybinės darbo inspekcijos Kauno teritorinio skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Marius Glodas. Jis aptarė jaunimo įsidarbinimo tvarką, teisinę reglamentaciją, reikalavimus ir nelegalaus darbo atvejus.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content