Tapkime draugais!

„Beatričės vasaros“: nuo pasaulinių premjerų iki muzikinio viesulo

Paskelbė:

Paskelbta:


Muzikos festivalis „Beatričės vasaros“ jau keturioliktą kartą kviečia klausytojus tapti bemaž tris mėnesius truksiančios profesionaliosios muzikos kelionės dalimi. Kur slypi šio festivalio tęstinumo paslaptis? Jo organizatoriai kasmet stengiasi meistriškai naviguoti tarp skirtingų muzikos žanrų, šalių ir net žemynų, kad klausytojas kasmet praturtėtų naujomis patirtimis, mėgautųsi sugriautų stereotipų ir netikėtų muzikinių atradimų džiaugsmu.

Nepasiklysti išoriniame blizgesyje ir kaskart naujai ieškoti matymo kampo, kuris festivalį, lyg kokį deimantą, parodo vis kitoje šviesoje – su tokiomis mintimis festivalio „Beatričės vasaros“ organizatoriai dėlioja muzikinę programą. Tam pasitarnauja tiek ilgametė darbo kultūriniuose baruose patirtis, tiek glaudūs profesinės draugystės tiltai Lietuvoje ir pasaulyje.

Šiųmetėje festivalio programoje – septyni koncertai, pakviesiantys užsukti į vietas, kurios per laiką tapo savos festivalio gerbėjams ir visada ką nors nematerialaus lauktuvių įdeda tiems, kurie turtingą Šakių kraštą tik pradeda atrasti.

Tradiciškai festivalio pradžios koncertas birželio 7 d. pravers vieno unikaliausių sakralinių pastatų Lietuvoje – Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčios duris. Už jų lauks įspūdingas operos žvaigždės Edgaro Montvido solinis rečitalis. Nors pats kilęs iš Kybartų, solistas retas svečias Suvalkijoje. Todėl didelė garbė, kad „Beatričės vasaros“ publika bus viena pirmųjų, išgirsiančių išskirtinę programą: kartu su žymiausiu R. Šumano dainų ciklu „Poeto meilė“ S. Barberio ir I. Novelo dainomis koncerte skambės ir įspūdinga pasaulinė premjera – specialiai E. Montvidui parašytas Niujorke gyvenančios Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Žibuoklės Martinaitytės vokalinis ciklas „Gijos“. Koncerte E. Montvidui akompanuos charizmatiškas jaunosios kartos pianistas Justas Čeponis.

Toje pat bažnytėlėje bus surengtas ir antrasis, ne ką mažiau įspūdingas festivalio koncertas. Tai koncertas pasiilgusiems romantiškos atmosferos, kurią sukurs Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Modesto Pitrėno vadovaujamas ir diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Makso Brucho Koncerto smuikui ir orkestrui solo partiją grieš pripažintas smuikininkas Sergejus Krylovas, už išskirtinį meistriškumą įvertintas tarptautiniais apdovanojimais ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos įsteigtu I laipsnio garbės ženklu „Tarnauju muzikai“.

Tie, kurie festivalio nepraleidžia nė vienais metais, turbūt puikiai atsimena, jog prieš bemaž ketverius metus teko klausyti Sakartvelo šalies dainininkų – Tbilisio operos ir baleto teatro vyrų ansamblio „Suliko“. Šiemet talentingieji artistai sugrįžta į Zyplių dvarą su plačiu ir turtingu repertuaru – nuo klasikinių operos, chorinių kūrinių iki liaudies dainų.

Jau tampa smagia tradicija įpusėjus festivaliui susitikti Ilguvoje. Čia esančiame dvare keletą savo vaikystės metų praleido ir Beatričė Grincevičiūtė. Todėl kasmet festivalio gerbėjai kviečiami į „Beatričės pikniką“.

Neeilinis ir aristokratiškas privilegijas menantis formatas, kai muzika, menas praturtinami gurmaniškais akcentais, bendravimu tiesiog ant žolės. Gomuriu pasirūpins visada nustebinti pasiruošęs „Kuchmistrų“ kolektyvas, o muzikinę programą piknikautojams parengė taip pat festivalio gerbėjams jau pažįstamas charizmatiškasis kompozitorius, gitaristas Chrisas Ruebensas. Jis kartu su kolegomis – akordeonistu Nerijumi Bakula bei smuikininku Tadu Dešuku – pakvies pažinti pasaulį, slypintį už kadro. Jei smalsu, kokia istorija susidėlios iš P. Almadovaro, E. Kusturicos, S. Spielbergo, brolių Coenų ir kt. filmų muzikos, būtinai apsilankykite!

Vasarai nokstant kas gali būti geriau nei pietietiška fiesta? Melodingi ir ritmiški kaip vėjelis palmių viršūnėse – šeši dainininkai iš Kubos, kurių venomis teka salsa. Jų muzika širdį užlieja džiaugsmu, kūną – energija, o veide garantuota šypsena. „Vocal Sampling“ kolektyvą įtakingiausi leidiniai tituluoja „balso iliuzionistais“, „euforijos kūrėjais“, „muzikos magijos meistrais“, o mes linkime rugpjūčio 10 d. visa tai patirti Šakių evangelikų liuteronų bažnyčioje!

Kitas skrupulingai planuotas ir labai laukiamas „Sugrįžimų“ koncertas, tikimės, taps kasmetiniu, nes daug talentingų muzikantų, kūrėjų, atlikėjų iš mūsų krašto pasklidę po pasaulį džiugina savo talentu, pelno apdovanojimus ir pripažinimą. Jais pasidžiaugti Zyplių dvare rugpjūčio 18 d. turėsime progą ir mes. Laukia kupinas potyrių ir jaukus vakaras – savi saviems. Tą dieną be skubos siūlome apsilankyti tradicinio tarptautinio dailininkų plenero „Kalbanti žemė“ parodoje, vėliau skirti laiko režisieriaus Ado Burkšaičio trumpametražių filmų peržiūrai bei pokalbiui su juo, o vakarą vainikuos Aurelijos Stasiulytės (mecosopranas) ir Justino Kauno (smuikas) koncertas. Jiems fortepijonu akompanuos jaunosios kartos pianistė, Justino bičiulė iš Belgijos Marie Francois.

O pati festivalio pabaiga, kaip ir priklauso, bus su būgnais ir fanfaromis beveik pačia tikriausia šių žodžių prasme. Kas bent kartą savomis akimis regėjo ir girdėjo būgnų bei perkusijos meistrą Vladimirą Tarasovą, žino, kad tai – menininkas, kuriantis savo paties žanrą, o ne realizuojantis kilusias idėjas konkretaus stiliaus rėmuose. Todėl galite tik įsivaizduoti, kas laukia, kai jis į sceną žengs kartu su talento ir beprotiškų idėjų nestokojančiais bičiuliais – saksofonininku Vytautu Labučiu, kontrabosininku Gediminu Stepanavičiumi ir trimitininku Mindaugu Vadokliu. V. Tarasovas smagiai užsiminė, kad festivalio pabaigoje prognozuojamas tikrų tikriausias viesulas, nublokšiantis šalin bet kokius kasdienius rūpesčius. Tai bus ausis ir akis prikaustantis pasirodymas.

Festivalio projekto vadovė Eglė Plančiūnienė ir festivalio siela Augenija Kasparevičienė viliasi, kad bus pamalonintos kiekvieno ausys ir širdis: „Festivalis kasmet lieka ir ištikimas savo pirminei idėjai – puoselėti profesionaliosios muzikos tradicijas mūsų krašte, ir vis atsiskleidžia naujomis spalvomis, kviesdamas iš jo išsinešti ką nors ypatingo. Vertiname savo krašto žmonių indėlį ir paramą organizuojant jį, mylime kiekvieną į koncertą atėjusį žmogų, džiaugiamės, kai lankytojams galime pasiūlyti aukščiausio lygio profesionalų koncertus, o kartu raginame iš naujo atrasti mūsų paveldo objektus, kuriuose visada gražiai sudera muzika, architektūra, gamta ir bendravimas.“

Festivalio koncertai šiemet vyks nuo birželio 7 d. iki rugpjūčio 25 d. Kitaip nei ankstesniais metais – koncertai suplanuoti penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais.

Renginio organizatoriai

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content