Tapkime draugais!

Susitikimas su Juozu Gaižausku – kelionė po knygų ir muzikos pasaulį

Paskelbė:

Paskelbta:


Kybartų „Saulės“ progimnazijoje ir Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje viešėjo rašytojas, aktorius, dainų autorius bei atlikėjas Juozas Gaižauskas. Susitikimų metu jis pristatė savo naujausią knygą „Antarktidos indėnai“.

Anot paties autoriaus, ši knyga yra skirta tiek suaugusiesiems, tiek vaikams, „nes Antarktidos indėnai neklausia tavo amžiaus – jie klausia, kiek vaiko yra tavyje.“

Šioje savo naujausioje knygoje J. Gaižauskas pasakoja apie mažą berniuką, kasdien matantį susirūpinusį tėtį ir naktimis tyliai verkiančią mamą, kuri nepasakoja, kodėl vyresnioji sesutė nuolat ligoninėje.

Senelio vienkiemyje pradeda lankytis keisti svečiai, dažniausiai jie sėdi prie stalo ir tyli. Kas vyksta? Vieną pavakarį berniukas išvysta į rūką nuvingiuojantį kelią ir iš jo išnyrantį paslaptingą svečią. Tikrų tikriausias, plunksnų karūna pasipuošęs indėnas!

Prie vakarienės stalo paklaustas, iš kur atvyko, jis netikėtai atsako esąs Antarktidos pilietis. Senelio žaidimas? O gal indėnas tik gatvės artistas? Ką simbolizuoja kambaryje besiblaškančio paukščio palikta plunksna? Kiek jų reikia surinkti, kad atskleistum paslaptį?

„Antarktidos indėnai“ – tai viena skaitomiausių praeitais metais išleistų knygų, jau spėjusi pelnyti daugybę apdovanojimų ir nominacijų. Ji pripažinta geriausia grožine knyga vaikams bei paaugliams ir apdovanota literatūrine Prano Mašioto premija, taip pat pelniusi „Metų knygos 2023“ nominaciją kūrinių paaugliams kategorijoje, yra konkurso „Knyga+Kinas“ laimėtoja.

Susitikimas su rašytoju, aktoriumi, dainų autoriumi bei atlikėju Juozu Gaižausku buvo labai įdomus. Kalbėjomės apie knygas, piligrimines keliones, skausmingus praradimus ir džiuginančius atradimus, klausėmės skambių gitaros akordų ir drauge keliavome dainų tekstais. Buvo neįtikėtinai šaunu!

Kūrybingasis J. Gaižauskas – Lietuvos aktorius, rašytojas, piligrimas, prodiuseris, renginių ir TV laidų vedėjas, dainų kūrėjas ir atlikėjas. Jis parašė ir išleido romanus „Dievas su šlepetėmis“, „Tigras, glostantis pėdas“, „Pasibaidęs Dievo žirgas“, taip pat knygas „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“, „Antarktidos indėnai“.

2015 m. Lietuvos profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi“ apdovanotas „Festivalio aktoriaus“ prizu už ryškiausią vyro vaidmenį spektaklyje „Drąsi šalis“ (rež. C. Graužinis).

Alvina RADŽVILIENĖ

Vilkaviškio viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė darbui su vaikais

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content