Andrius GRYGELAITIS
„Tai bus vienas iš moderniausių Europos terminalų. Iš čia trąšos keliaus į visą Senąjį žemyną. Netrukus apie šią vietą bus žinoma visame pasaulyje“, – taip teigia UAB „UHB“ įmonių grupės atstovai, šalia Pilviškių statantys griežčiausius šiuolaikinius standartus atitinkantį krovos terminalą.
Didžiulės investicijos
Pirmą kartą su mūsų rajono Savivaldybės vadovais „UHB“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Kęstutis Pakalnis bei šiai įmonių grupei priklausančios UAB „UHB Service“ direktorius Andrius Ivaška susitiko maždaug prieš pusantrų metų. Tąkart buvo pristatyta idėja šalia Pilviškių įmonei priklausančiame maždaug 2,4 ha sklype pradėti didžiulio terminalo statybas. Atrodo, jog praėjo dar visai nedaug laiko, tačiau nemaža dalis sumanymų jau įgyvendinta, o likę planai sparčiai juda į priekį.
Praėjusią savaitę apžiūrėti naujai statomą terminalą buvo pakviestas rajono meras Algirdas Neiberka, Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas bei daugybė kitų svečių. Daug kas savo akimis negalėjo patikėti, kaip greitai pasikeitė iki tol buvęs visiškai apleistas sklypas. Modernizuota pusės kilometro ilgio geležinkelio atkarpa, įrengta 6,2 tūkst. kv. metrų asfaltuota krovinių sandėliavimo aikštelė, pastatytas naujas fasavimo cechas su modernia įranga.
Pagrindinė įmonės kryptis – gelžbetonio gaminių ir nežalingų birių cheminių produktų krovos, sandėliavimo bei logistikos paslaugos. Maždaug prieš mėnesį UHB kartu su Uzbekistano valstybe įkūrė bendrą įmonę, per kurią nuo šiol į Europą keliaus visos šioje šalyje pagaminamos trąšos. Ne paslaptis, kad Uzbekistanas yra vienas iš svarbiausių pasaulio trąšų gamintojų ir tiekėjų. Kaip sakė K. Pakalnis, didžioji dalis iš Uzbekistano atkeliausiančių trąšų iš pradžių pateks būtent į Pilviškių krovos terminalą.
„Jau esame investavę apie 5,6 mln. eurų. Iki šių metų pabaigos žadame investuoti dar apie 2,5 mln. eurų. Ilgalaikėje perspektyvoje iš viso planuojame investicijas didinti iki 15 mln. eurų“, – teigė K. Pakalnis.
Tiesa, jis pabrėžė, kad ir 15 mln. gali būti ne riba. Jei pavyks įgyvendinti visus sumanymus, investicijos į šalia Pilviškių rengiamą krovos terminalą gali išaugti net iki 50 mln. eurų.
Džiaugiasi pasirinkimu
Demonstruodamas jau nuveiktus darbus „UHB Service“ direktorius A. Ivaška dėkojo mūsų rajono valdžios atstovams už didžiulį palaikymą, sudarytas komfortiškas sąlygas bei nuolatinę pagalbą. Anot jo, bet kuriam verslui vietos politikų palaikymas yra nepaprastai svarbus. Kolegai antrino ir K. Pakalnis, priminęs, kad prieš įsikurdami šalia Pilviškių verslininkai turėjo pasiūlymų investuoti dar dviejose savivaldybėse – Elektrėnų bei Kretingos, tačiau galiausiai pasirinko Vilkaviškį. „UHB“ įmonių grupės vadovas džiaugėsi, jog priimtas sprendimas buvo teisingas.
Rajono meras A. Neiberka taip pat išreiškė dėkingumą investuotojams, kad šie pasirinko būtent mūsų rajoną bei pažadėjo visapusišką palaikymą ir ateityje.
„Jūs atėjote ypač nelengvu laiku – prasidėjus karui Ukrainoje. Esame įsikūrę vadinamajame Suvalkų koridoriuje, kurį daugelis laiko itin nesaugia teritorija. Keletą kartų teko bendrauti su kolegomis iš Lenkijos. Jie taip pat apgailestavo, kad pastaruoju metu sunku pritraukti investuotojų, nes visi baiminasi nežinomybės. Smagu, kad jūs esate drąsūs“, – į „UHB“ grupės atstovus kreipėsi rajono vadovas.
„Kol kiti galvoja ar svarsto, mes imame ir darome. Tai – mūsų sėkmės paslaptis“, – reaguodamas į mero žodžius atsakė K. Pakalnis. Jis pabrėžė, kad iššūkių verslininkams niekada netrūko, o susitvarkyti su jais visada padėdavo ryžtingumas.
Pavyzdinis požiūris
Nepaisant to, kad šalia Pilviškių esantis terminalas jau dabar atlieka pagrindines savo funkcijas (per dieną priimama iki 48 sunkvežimių, kurių kiekvienas atveža maždaug po 24 tonas produkcijos), ateityje veiklos čia turėtų tik daugėti, o paties terminalo svarba turėtų dar labiau išaugti. Planuojama, kad iki 2026 m. liepos bendras terminalo teritorijos plotas sieks beveik 8 ha. Be jau dabar esančių pastatų, čia taip pat turėtų iškilti 5,55 tūkst. kv. metrų ploto sandėliai, didžiulė geležinkelio stoginė, bent du gamybiniai cechai. Šiuo metu jau statomas žaliavų pakrovimo bei fasavimo cechas, produkcijos iškrovos mazgas. Bendras pastatų plotas turėtų siekti per 18 tūkst. kv. metrų.
Šiuo metu terminalas dirba tik dienos metu, tačiau ateityje turėtų veikti ištisą parą.
„Mums labai svarbi geležinkelio vėžė. Kol kas ją turime tik vieną, tačiau jau netrukus projektuosime dar bent dvi“, – teigė „UHB“ grupės verslo procesų valdymų direktorius Edgaras Šalašavičius.
Jis pabrėžė, kad įmonė investuoja ne tik į naujus pastatus, moderniausius įrenginius, bet ir į darbuotojų gerovę. Per pastaruosius metus, pasitelkus inovatyvias medžiagas ir sprendimus, buvo įrengta terminalo administracinių ir buitinių patalpų dalis, kurioje didžiausias dėmesys teko darbuotojų komfortui: nuo persirengimo ir poilsio zonų iki modernių ir efektyvų darbą užtikrinančių biuro erdvių.
Įmonės atstovai nori, kad čia darbuotojai gerai jaustųsi, todėl jų patogumui įrengė 4 miegamuosius, taip pat virtuvę, skalbyklą, dušinę ir kitas panašaus pobūdžio patalpas. Darbuotojų kabinetai taip pat įrengti šiuolaikiškai, komfortabiliai, juose stovi patogūs baldai ir kita reikalinga įranga.
Šiuo metu terminale dirba apie 30 žmonių, iki metų pabaigos jų skaičius turėtų išaugti dar trečdaliu. Įmonėje darbuojasi ne tik mūsų rajono, bet ir aplinkinių Marijampolės bei Šakių savivaldybių gyventojai.
„Iš tikrųjų labai atsakingai vykdome darbuotojų atranką. Norime surinkti geriausius specialistus bei siekiame būti patrauklūs darbdaviai. Stengiamės ne tik sudaryti geriausias įmanomas darbo sąlygas, bet ir mokame konkurencingus atlyginimus. Mūsų įmonė pagal atlyginimų vidurkį yra viena iš pirmaujančių visame Marijampolės regione“, – teigė K. Pakalnis.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.