Tapkime draugais!

Taryba patvirtino naujus mokesčių tarifus ir pritarė projektams

Paskelbė:

Paskelbta:


Andrius GRYGELAITIS

Penktadienį vykusiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtinti net 59 sprendimų projektai. Posėdis vyko gana sklandžiai, be didesnių diskusijų.

Pratęsė sutartis

Posėdžio metu buvo sprendžiami ne tik rajono žmonėms aktualūs klausimai. Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas Tarybos nariams pristatė naują Vietinio ūkio skyriaus vedėją Eglę Mockevičienę. Ji vylėsi, kad darbai eisis sparčiai, pažadėjo sunkiai dirbti ir pateisinti į ją dedamus lūkesčius.

Nemažai posėdyje svarstytų klausimų buvo susiję su techniniais dalykais ir aktualūs tik siauram ratui žmonių. Tai – valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypų nuomos, sklypų nuomos teisės įkeitimų, perleidimų ir panašūs klausimai.

Visgi dalis sprendimų turės įtakos viso rajono gyventojams. Pavyzdžiui, Tarybos nariai pritarė sutarčių su rajono viešųjų teritorijų ir gatvių priežiūros tvarkymo darbus vykdančiomis UAB „Vilkaviškio komunalinis ūkis“ ir UAB „Kybartų darna“ pratęsimui ateinantiems penkeriems metams. Senosios sutartys su abiem įmonėmis baigs galioti liepos viduryje.

Tarybos nariai taip pat patvirtino dviračių tako aplink Paežerių ežerą sąnaudų ir naudos analizę bei žemės sklypų, reikalingų visuomenės poreikiams, schemas. Tai leis pradėti žemės sklypų bei jų dalių paėmimo visuomenės poreikiams procedūras. To reikia norint vystyti aplink Paežerių ežerą numatomą dviračių taką.

Mokesčiai nekilnojamajam turtui

Posėdyje buvo patvirtinti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai 2025-iems metams. Taryba nustatė vienodus nekilnojamojo turto mokesčio tarifus – 0, 8 proc. nuo nekilnojamojo turto mokestinės vertės – visiems nekilnojamojo turto mokesčio mokėtojams, išskyrus kitos paskirties statinių (vėjo ar saulės jėgainių) savininkams bei tiems, kurie Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje turi nenaudojamus, apleistus ar neprižiūrimus statinius. Minėtiems asmenims nustatytas maksimalus nekilnojamojo turto mokesčio tarifas – 3 proc. Kaip sakė sprendimo projektą pristačiusi Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Vilija Tautvydienė, minėti tarifai nustatyti atsižvelgiant į gretimų rajonų pavyzdžius.

Tarybos nariai taip pat pritarė, jog mažiausiai 10 proc. surenkamo nekilnojamojo turto mokesčio nuo šiol būtų skiriama infrastruktūros gerinimui Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje. Be to, apleisto ir neprižiūrėto turto savininkams daugiau nebus taikomos nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos.

Žemės savininkams

Posėdžio metu buvo patvirtintas sprendimas, nustatantis 2024 metams valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifus, mokėjimo terminus ir lengvatas valstybinės žemės nuomininkams, sudariusiems nuomos sutartis, ir valstybinės žemės sklypų naudotojams, kuriems žemės sklypai suteikti teisės aktų nustatyta tvarka.

Gyvenamųjų teritorijų žemės turto grupėms nustatytas 1, 5 proc. nuo žemės vertės tarifas, žemės ūkio paskirties žemės turto grupėms – 2, 3 proc., pramonės ir sandėliavimo bei komercinės paskirties žemės turto grupėms – 2, 3 proc., apleistoms ir nenaudojamoms visų paskirčių žemės turto grupėms – 4 proc.

Buvo patvirtinti ir žemės mokesčio tarifai, kuriais vadovaujantis bus skaičiuojamas žemės mokestis ateinančiais metais. Gyvenamosios teritorijos, vienbučių, dvibučių ir daugiabučių gyvenamųjų pastatų teritorijos kitąmet bus apmokestintos 0, 3 proc. nuo žemės mokestinės vertės, žemės ūkio paskirties žemė ir mėgėjų sodų žemės sklypai – 0, 8 proc., miškų, vandens ūkio paskirties žemės sklypai, naudingųjų iškasenų bei atskirųjų želdinių teritorijos – 0, 5 proc., o pramonės, sandėliavimo ir komercinės paskirties objektų teritorijos – 0, 8 proc.

Apleistiems, nenaudojamiems žemės sklypams bus taikomas 4 proc. žemės mokestis.

Pritarė projektams

Tarybos nariai „palaimino“ keletą projektų, kuriems reikalingas finansinis prisidėjimas iš Savivaldybės biudžeto.

Pritarta Vilkaviškio vietos veiklos grupės projektui „Amatų puoselėjimas ir skatinimas Sūduvos krašte“. Įgyvendinant šį projektą bus organizuojamos Sūduvių amatų šventės ne tik Vilkaviškyje, bet ir Šakiuose, Marijampolėje bei Kalvarijoje. Taip pat žadama sukurti nematerialaus kultūros paveldo ir dvarų kultūros įveiklinimo Suvalkijos (Sūduvos) regione strategiją, vykdyti specializuotų praktinių seminarų bei konsultacijų ciklą amatininkams.

Siekdama dar labiau stiprinti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą kultūros srityje Taryba pritarė projekto „Šis tas sielai ir kūnui“ įgyvendinimui. Jo metu Kybartų kultūros centras planuoja įsigyti mobiliąją lauko sceną bei sulankstomųjų kėdžių, taip pat kartu su partneriais iš Lenkijos įgyvendinti įvairias bendras kultūrines veiklas.

Pritarta ir projektui „Sveikatos centrų veiklos modelio diegimas Vilkaviškio rajono savivaldybėje“. Tikimasi, kad jis padės dar labiau gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis sergantiems pacientams. Taip pat viliamasi, kad šis projektas leis dar geriau valdyti pacientų srautus bei per kuo trumpesnį laiką užtikrins būtinas paslaugas.

Naikins gatvių pavadinimus

Patvirtinus visus numatytus sprendimų projektus buvo suteikta vadinamoji „Piliečių tribūna“ vilkaviškietei Reginai Rutkauskienei. Moteris į Tarybos narius kreipėsi prašydama peržiūrėti ir pakoreguoti numatomą Vilkaviškio Vienybės gatvės rekonstrukcijos projektą, kuris, anot jos, sukels ypač daug nepatogumų šioje gatvėje stovinčių daugiabučių gyventojams. Posėdžiui pirmininkavęs rajono meras Algirdas Neiberka teigė suprantantis vilkaviškietės nuogąstavimus ir pažadėjo jai atsakymą pateikti raštu.

Nemažai klausimų ar pastebėjimų valdantiesiems turėjo ir patys Tarybos nariai. Vladimiras Jelisejevas teiravosi, kodėl Vilkaviškio stadioną renovuoti norinti valdžia nepasinaudojo galimu Nacionalinės sporto agentūros finansavimu. Į tai sureagavusi Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė-Milovanov teigė, kad Vilkaviškio stadionui reikia mažiausiai 5 mln. eurų, o iš Nacionalinės sporto agentūros būtų buvę galima gauti daugiausiai dešimtadalį šios sumos. Ji taip pat užsiminė, kad buvo svarstoma šiai agentūrai pateikti paraišką dėl Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos stadiono renovacijos, bet galiausiai atsisakyta ir šios minties. Pasirodo, norint sutvarkyti mokyklos stadioną reikėtų apie 2 mln. eurų.

Tarybos narys Stanislovas Lopeta teiravosi, ar Savivaldybė galėtų ką nors padaryti, kad Virbalyje, Kauno gatvėje, būtų nutiestas šaligatvis. Anot politiko, mažiausiai dešimtmetį su Lietuvos automobilių kelių direkcijos, dabar tapusios „Via Lietuva“, atstovais trunkančios diskusijos neduoda jokių rezultatų, o per tą laiką šioje vietoje įvyko ne viena skaudi nelaimė.

Rajono meras teigė, kad valstybė planuoja savivaldybėms perduoti kelius miestuose, tad jei iš tiesų tai bus padaryta, anot rajono vadovo, būtų galima paspartinti ir šio klausimo sprendimą.

Valdančiųjų buvo pasiteirauta ir apie situaciją dėl sovietinių paminklų rajone. Vicemeras Joris Juškauskas teigė, kad šiuo metu į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą yra išsiųsta užklausa dėl 8 objektų. Būtent šio centro atstovai turėtų pateikti konkrečius nurodymus, ką su paminklais daryti toliau.

Prieš keletą dienų centro atstovai jau pateikė rekomendacijas dėl tam tikrų gatvių pavadinimų. Nurodyta, kad daug diskusijų sukėlusi Salomėjos Nėries gatvė Vilkaviškyje gali likti, tačiau Kybartuose, Virbalyje ir Pilviškiuose poetės atminimas turi būti pašalintas. Taip pat turėtų būti panaikinti rajone esančių P. Cvirkos, V. Montvilos, Tarybų bei Brigados gatvių pavadinimai. Tam tikrų svarstymų sulaukusias Mechanizatorių ir Melioratorių gatves Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras leido palikti nepervardintas.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content