Ką daryti, kai sodų teritorijoje apsigyvena stirna? Toks klausimas kilo sodų bendrijoje „Dobilas“ sklypus turintiems gyventojams.
Į redakciją paskambinusi vilkaviškietė Birutė pasakojo, kad po jų bendriją vaikštinėjančią stirną žmonės pastebi jau apie tris savaites.
„Ji dabar gyvena labai gerai, sakyčiau, poniškai. Tai kokį burokėlį apgraužia, tai morką, nuskabo rožės žiedlapius. Šiuo metu soduose pašaro – sočiai. Bet ateis ruduo, žiema – kur ji dings? Mūsų sodų bendrija aptverta tvora, matyt, gyvūnas neranda, kaip išeiti. Kalbėjomės su kitais gyventojais, bet niekas nežino, ką daryti tokiu atveju. Gal patartumėte, kur mums kreiptis?“ – klausė moteris.
Iš skaitytojos pasakojimo supratome, kad stirna – sveika, nesužalota, neserganti. Tokiais atvejais gamtininkai niekada nerekomenduoja žvėries vaikytis ar gaudyti.
Apskritai prašoma prie laukinių gyvūnų ar jų jauniklių nesiartinti, nemėginti jų liesti, glostyti ar šerti.
Vienintelis atvejis, kai žvėriui ar paukščiui reikia ieškoti pagalbos – kai jis sužeistas ar akivaizdžiai išsekęs. Tokiais atvejais reikėtų kreiptis į Laukinių gyvūnų globos centrą tel. 0 605 72 837 arba tiesiog paskambinti telefonu 112.
Šiuo atveju pasiūlėme gyventojams tiesiog palikti atkeltus vartus, o dar kartą pastebėjus stirną ją atsargiai paginti išėjimo link.
Pakalbintas aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Vitas Bakas pritarė, kad beveik visuomet geriausia pagalba žvėriui – jo negelbėti. O norėdami padėti, gamtą mylintys žmonės neretai pridaro dar daugiau bėdos.
„Galima, kaip ir sakote, atsargiai, nekeliant žvėriui streso, jį pavyti link vartų. Bet, kita vertus, stirna juk rado kelią į sodą – ar atbėgo per vartus, ar įšoko per kurioje nors vietoje žemesnę tvorą. Vadinasi, kaip ji atėjo, taip ir išeis“, – paaiškino aplinkosaugininkas.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.