Buvo atliktas šalies gyventojų (apklausta 1 014 skirtingų socialinių-demografinių charakteristikų respondentų nuo 18 iki 75 metų amžiaus) nuomonės apie ekologiškus produktus tyrimas.
Jis padarytas VšĮ „Ekoagros“ užsakymu. Toks tyrimas buvo atliktas ir 2020-aisiais. Dauguma rodiklių per ketverius metus išliko panašūs. Tiesa, šiemet jau daugiau žmonių žino, kad ekologiški – tai sertifikuoti ir atpažįstami pagal specialų ženklinimą produktai, o gyventojai ėmė labiau pasitikėti oficialių institucijų teikiama informacija.
Trečdalis vartotojų (32 proc.) maisto produktų etiketes skaito didžiausioje dalyje savo apsipirkimų, visada tai daro 11 proc., 37 proc. – kartais (kai perka naują produktą), o 10 proc. – kai kyla įtarimų dėl vertinamo produkto sudėties.
Kartą per savaitę ar dažniau ekologiškus produktus perka 12 proc. respondentų, trečdalis juos perka kartą ar kelis kartus per mėnesį, 23 proc. – kartą ar kelis kartus per metus.
Pagrindinė priežastis, sulaikanti nuo ekologiškų produktų pirkimo, – aukšta tokių gaminių kaina (66 proc.).
Tačiau 47 proc. apklaustųjų, turėdami galimybę rinktis tarp įprastinės gamybos ar ekologiško produkto, rinktųsi ekologišką, jei tokių yra ir jei kaina panaši kaip įprastinio. Trečdaliui vis dėlto svarbiausia kaina, todėl rinktųsi pagal ją.
43 proc. respondentų ekologiško maisto pasiūla maitinimo įstaigoje turėtų teigiamos įtakos – rinktųsi tokią vietą, jei kiti kriterijai pasirodytų lygūs.
28 proc. gyventojų yra svarbu, kad vaikai darželyje, mokykloje būtų maitinami ekologišku maistu. 35 proc. tai svarbu iš dalies.
Norint, kad ekologiškų produktų vartojimas įsibėgėtų, taptų masinis, reikalingas paklausos ir pasiūlos rinkoje balansas, taip pat nuolatinis visuomenės švietimas, į kurį įsitrauktų visos suinteresuotosios šalys bei visi maisto sistemos dalyviai.
Pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.