Tapkime draugais!

„Fresko“ šokėjams ir vadovei – tarptautinio pripažinimo šlovė

Paskelbė:

Paskelbta:


Jau beveik trisdešimt metų gyvuojanti Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre įsikūrusi šokių studija „Fresko“ garsina miesto vardą ir iškovoja apdovanojimų įvairiausiuose projektuose. Tarptautinės šokių organizacijos „United Dance Nations“ viena iš penkių geriausių šokių vadovių pripažinta Eglė Kaminskienė džiaugiasi savo ugdytinių pasiekimais ir kviečia visus norinčiuosius prisijungti prie kolektyvo.

Laimėjimai ir iššūkiai

Nors dabar šokėjos atostogauja, įspūdžiai apie itin sėkmingą sezoną dar neišblėsę. Šiais metais „Fresko“ pelnė daugybę prizinių vietų ir jau ne vieną kartą įrodė, kad gali konkuruoti su didžiųjų miestų kolektyvais. Iš Klaipėdoje vykusio „Lithuanian Open’24“ čempionato parsivežtos net keturios nugalėtojų taurės: viena pirmoji vieta ir trys antrosios, iškovotos įvairiose šokio kategorijose, iš Alytuje vykusio konkurso „International Performing Arts and Free Dance championship“ – trys prizinės taurės, o tarptautiniame konkurse „Dance Revolution“, vykusiame „Compensa“ arenoje Vilniuje, šokio unikalumu „Fresko“ aplenkė pagrindinius konkurentus iš Latvijos bei Estijos ir iškovojo trečiosios vietos „POP dance adults open class“ kategorijos taurę. Metų pradžioje vadovę Eglę tarptautinė šokių organizacija „United Dance Nations“ paskelbė viena iš geriausių 2023 metų kolektyvų vadovių.

Nepaisant pergalių, E. Kaminskienė įsitikinusi, kad reikia mokėti ir pralaimėti, išmokti džiaugtis kitų sėkme. Savo ugdytinėms choreografė dažnai primena, kad negalima nuvertinti varžovo, reikia nepamiršti, jog visuomet atsiras geresnių. Vadovė neslepia, kad jau subrendo gebėti džiaugtis ne vien prizinėmis vietomis.

„Visada savo šokėjoms sakau: kai mūsų širdys plaks vienu ritmu, tada būsime laimingos“, – kalbėjo Eglė. Anot jos, dabartinė vaikų karta – labai energinga ir stipri, tačiau nekantri – rezultatų nori čia ir dabar. Tad būtina įtikinti, kad norint pasiekimų, reikia daug laiko ir ištvermės.

Laukia jubiliejus

„Fresko“ šokių studija kitąmet švęs savo gyvavimo trisdešimtmetį. Prieš tiek metų ji buvo įkurta pedagogės E. Kaminskienės. Visada sportiška, krepšinį žaidusi Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos kūno kultūros mokytoja Eglė šokį mėgo nuo mokyklos suolo. Jau tada turėjo savo šokių grupę, su kuria užsiimdavo ir aerobika, o prisiminimuose išlikęs salės vaizdas, kai merginos atsistodavo už jos ir iš paskos kartodavo judesius. Aistra šokiui ilgainiui tapo ne vien hobiu, bet ir pedagogės gyvenimo keliu.

E. Kaminskienė atvirauja, kad kolektyvo pavadinimo atsiradimo istoriją mažai kas žino, kaip ir jo reikšmę.

Atsirado jis visai netikėtai ir labai spontaniškai, per bokso varžybas, kai šokėjoms reikėjo prisistatyti, tada greitai teko sugalvoti grupės pavadinimą. Eglė teigia, kad tapyboje freska – tarsi judantis menas, italų kalboje žodis reiškia šviežumą, gaivumą, o tai puikiai atitinka vilkaviškiečių kolektyvo aurą. Galūnė buvo pakeista dėl skambesio ir unikalumo.

Šiuo metu „Fresko“ yra 50 šokėjų, kurios suskirstytos į tris amžiaus grupes: 8–11 metų, 11–15 metų ir 15–18 metų. Ilgai kūręs šiuolaikinio šokio kategorijos pasirodymus, dabar kolektyvas pasuko į popstilių. Pasak vadovės, popstiliaus šokiai suteikia didesnę kūrybinę laisvę ir įvairovę.

Svarbiausiu savo kūriniu „Fresko“ laiko prieš metus pastatytą ir Vilkaviškio krašto žiūrovams padovanotą šokio spektaklį „Kas aš…?“ Jame keliami aktualūs klausimai, kuriuos daugumai baugu paliesti. Spektaklis pasakoja apie vidinius demonus, gyvenančius jauno žmogaus mintyse. Jie sukelia baimę, liūdesį, kartais priverčia imtis drastiškų veiksmų. Tačiau spektaklio gale pasirodantis šviesus, žydintis pavasaris – alegorija į tai, kad viskas bus gerai.

Eglė atvirauja, kad kurdama spektaklį turėjusi baimių, ar pavyks judesiu atskleisti tai, ko siekė. Tačiau šokio išraiška palietė žiūrovo sielą, – publika plojo atsistojusi. Vadovė jau turi minčių dėl būsimų spektaklių, tačiau palieka intrigą ir detalių neatskleidžia.

Komandos svarba

Pasak Eglės, svarbiausia kolektyvui – jaustis komanda ir turėti gerą lyderį, nes jis yra visa ko branduolys, pamatas, kuris privalo būti tvirtas norint pasiekti daugiau. „Lyderis yra geras lyderis“, – sako Eglė ir pripažįsta, kad visuomet stengiasi išgirsti savo šokėjas, būti joms ne vien vadove, bet ir drauge.

Per tiek metų vadovė užaugino ne vieną kartą jaunųjų šokėjų. Buvo visko – ir meilės dramų, ir ašarų, ir džiaugsmų, tačiau kolektyvas visuomet ėjo koja kojon, išvien, kaip tvirtas kumštis. Ryšys tarp merginų ir vadovės toks stiprus, kad jos viena kitą supranta iš žvilgsnio.

Kūrybinis procesas yra ilgas, reikalaujantis daug jėgų. Pirmiausia mintyse gimsta muzika, tada judesiai, tačiau idėjos trenkia spontaniškai. „Kai ateina mintis – sprogdinam“, – sako vadovė Eglė.

Pasiruošimas naujam šokiui trunka apie pusę metų, tačiau buvę ir tokių atvejų, kai šokis kolektyvui „neprilimpa“. Tuomet reikia kurti ką nors naujo.

Vadovė neabejoja, kad be savo šokėjų nepasiektų to, kuo gali didžiuotis, todėl visoms – tiek buvusioms, tiek esamoms – yra labai dėkinga. Visada jaučia Vaikų ir jaunimo centro kolegų palaikymą.

Ne už kalnų rugsėjis, tad vadovė Eglė gyvena mintimis apie savo kolektyvą, laukia visų norinčiųjų prisijungti. „Šokis yra laisvė, jame galima rasti visus atsakymus. O „Fresko“ kolektyvas – tarsi antra šeima, kurioje dalinamasi savo džiaugsmu ar liūdesiu“, – kalbėjo studijos vadovė.

Emilija MINIOTAITĖ

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content