Daugiau nei 30 metų Juozas Ravinis dirbo nusikaltimų vietose, kruopščiai analizuodamas ir atpažindamas pirštų atspaudus, pėdsakus. Dabar patyręs ekspertas iš kriminalistinių tyrimų srities perėjo į Lietuvos policijos mokyklos (LPM) auditorijas.
Jau beveik metus LPM dirbantis Policijos veiklos skyriaus (PVS) vyriausiasis specialistas savo žinias perteikia naujajai policijos pareigūnų kartai.
Visą Lietuvą šokiravęs išprievartavimas Jonavoje, Henriko Daktaro nusikaltimai, I. Strazdauskaitės nužudymas – tai dalis rezonansinių įvykių, prie kurių išsiaiškinimo prisidėjo vyriausiasis specialistas J. Ravinis. Jo darbai nebuvo nepastebėti – pareigūnas apdovanotas pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“.
LPM dėstytojas savo karjerą policijos sistemoje pradėjo dar 1991 m. Kriminalinės policijos biure ir net 10 metų savo tarnybos paskyrė darbui Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų valdybos Objektų kriminalistinio tyrimo skyriaus Trasologinių tyrimų poskyryje, o nuo pernai tapo ir policijos mokyklos bendruomenės nariu. J. Ravinis teigia, kad jis nori savo žinias perteikti tiems, kurie dar tik pradeda kelionę policijos sistemoje.
LPM kursantai jau spėjo pamilti naująjį dėstytoją ir apibūdina kaip iniciatyvų, žmogišką praktiką. Pats J. Ravinis dėstymą būsimiems policijos pareigūnams grindžia abipuse pagarba ir žmogiškumu. Kriminalistikos srities interesantams J. Ravinis teigia, kad norint tapti ekspertu labai svarbu intuicija, kantrybė, smalsumas, mokėjimas vienu metu įvertinti kelis galimus scenarijus. Norint tapti kriminalistinių tyrimų specialistu reikia atitikti specialiuosius reikalavimus ir turėti tam tikras asmenines savybes. Norint tirti įvykio vietą reikia pabaigti kursus ir gauti leidimą, o norint tirti pėdsakus reikia turėti aukštąjį išsilavinimą ir, žinoma, praktikos. Ekspertai įprastai akredituojami vienam leidimui tirti tam tikrą pėdsaką. O svarbiausias reikalavimas – eksperto veikla žmogui turi būti įdomi.
„Reikia turėti intuiciją. Kvapai, biologija, avalynė – susekus šiuos ženklus ir surinkus įrodymus gaunamas geriausias atlygis, kuris reiškia, kad buvo rastas nusikaltėlis“, – teigė J. Ravinis.
Jis yra aktyvus bendruomenės narys, ne tik LPM, bet ir asmeniniame gyvenime. Dėstytojas noriai dalyvauja mokymuose, siekia tobulėti ir gilinti kompetencijas. Laisvu metu važinėja motociklu, keliauja, užsiima sportu ir skatina aplinkinius judėti bei visada turėti tikslą.
Būsimiems policijos pareigūnams J. Ravinis linki sąmoningumo. Matyti ir pilkas spalvas, kuriose galima rasti teisingą atsakymą, bei nusiteikti kiekvieną dieną mokytis.
„Policijos sistemoje nuolat laukia pokyčiai. Labai svarbus lankstumas ir prisitaikymas prie nuolatinių pokyčių. Be abejo, vienas svarbiausių dalykų yra suprasti ir pasiryžti nuolat mokytis naujų dalykų, nes tai neišvengiama. Taip pat svarbu suprasti, kad jei yra įstatymas – jis nebūtinai viską apibrėžia. Labai svarbu žmogiškumas. Pavyzdžiui, atvykus į eismo įvykį nebūtinai iš karto reikia bausti. Pirmiausia reikia individualiai įvertinti aplinkybes: ar žmogui nesustreikavo sveikata ir panašiai. Pareigūno sprendimas neturi būti nulemiamas kitų asmenų – tai turi būti įvertinta sąmoningai, paties pareigūno“, – įžvalgomis dalijosi vyriausiasis specialistas J. Ravinis.
LPM viršininkas Robertas Šimulevičius džiaugiasi, kad būsimi policininkai žinių semiasi iš motyvuotų, kompetentingų, ilgametę profesinę patirtį turinčių ir savo veikloje prasmę matančių pareigūnų.
Informaciją, kaip tapti policijos pareigūnu, galima rasti svetainėje stokipolicija.lt.
Lietuvos policijos mokyklos inf.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.