Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) ir „LTG Link“ kviečia gyventojus atsisakyti seno, taršaus automobilio ir pasinaudoti dar viena tvaresnio keliavimo alternatyva.
Sunaikinus seną M1 klasės transporto priemonę, 1 000 eurų kompensaciją nuo šiol galima panaudoti ne tik įsigyjant dviratį, paspirtuką ar viešojo transporto bilietus, bet ir kelionėms geležinkeliais Lietuvoje.
Pareiškėjas, norintis sulaukti kompensacijos, turi sunaikinti M1 klasės automobilį, kurio savininku ar (ir) valdytoju buvo ne trumpiau kaip 12 mėn. iki 2023 m. birželio 1 d., ir gauti eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą. Transporto priemonės techninė apžiūra turi galioti ne trumpiau kaip iki 2023 m. lapkričio 18 d. Kompensacija už automobilį su tuo pačiu identifikavimo numeriu (VIN) gali būti išmokama tik vieną kartą.
Atidavus transporto priemonę sunaikinti, reikėtų įsigyti „LTG Link“ dovanų kuponą kelionėms traukiniu už pasirinktą sumą, bet ne didesnę kaip 1 000 eurų, bei savitarnos sistemoje atsisiųsti sąskaitą faktūrą.
APVA primena, kad sunaikinus seną automobilį 1 000 eurų kompensacija gali būti skiriama ne tik geležinkelio, bet ir kitiems viešojo transporto (autobusų, troleibusų) bilietams įsigyti, dviračių, paspirtukų ir lengvųjų automobilių dalijimosi paslaugoms apmokėti. Kompensacija taip pat skiriama perkant elektrinį dviratį, triratį, keturratį ar paspirtuką bei įprastą (ne elektrinį) dviratį. Už kompensacinę išmoką galima įsigyti ne daugiau kaip dvi šias netaršias transporto priemones. Atkreiptinas dėmesys, kad kompensacijos sumą galima išskirstyti ir kelioms paslaugoms, produktams apmokėti, pavyzdžiui, už dalį skiriamos sumos įsigyti viešojo transporto bilietų, o už likusią – minėtą netaršią transporto priemonę.
Kompensacijoms už taršaus automobilio atsisakymą iš Klimato kaitos programos skirta 8 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos iki 2025 m. pabaigos arba kol pakaks kvietimui numatytų lėšų.
Aplinkos projektų valdymo agentūros inf.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.