Tapkime draugais!

Prevenciniai reidai baigiasi – nepilnamečius baus

Paskelbė:

Paskelbta:


Eglė KVIESULAITIENĖ

Pareigūnai įspėja vaikus ir jų tėvelius, kad nepilnamečiai dviratininkai ir paspirtukininkai privalo dėvėti apsauginius šalmus, o už Kelių eismo taisyklių (KET) nepaisymą gresia baudos.

Vyksta į mokyklas

Prasidėjus mokslo metams dažnas moksleivis į ugdymo įstaigą vyksta dviračiu ar paspirtuku. Tačiau pareigūnai pastebi, kad tik retas dėvi apsauginį šalmą. Rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės jau visa savaitė rytais vyksta į reidus prie ugdymo įstaigų ir įspėja vaikus, jog nedėvėdami šalmų jie pažeidžia KET reikalavimus.

– Įdomiausia, kad dauguma paklaustų dviratininkų ir paspirtukininkų tvirtina turintys šalmus, tačiau juos palikę namuose, – pasakojo Vilkaviškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Agnė Petraitienė. – Iš visų per reidus sutiktų tik keli sakė šalmų visai neturintys.

Pareigūnė pasakojo, kad nors pastaruoju metu itin išpopuliarėjo elektriniai paspirtukai ir jais važinėjančiųjų tikrai padaugėjo, visgi daugiau paauglių vis dar važinėja dviračiais. A. Petraitienė pasidžiaugė, kad vaikai nusiteikę sportiškai, rytais patys mina pedalus, o nesitaiko įsėsti į tėvų automobilius, visgi laikytis taisyklių būtina – šalmas yra privalomas.

– Kol kas reidus organizuojame prevenciniu tikslu – moksleivius tik įspėjame, tačiau netrukus pradėsime bausti. Ypač siekiame, kad dėmesį atkreiptų tėveliai, kurie galbūt net nežino, kad nepilnamečiai privalo dėvėti šalmus. Jie turėtų priminti į mokyklą išvykstančiam vaikui, kad privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir saugoti save, – kalbėjo A. Petraitienė.

Pareigūnė taip pat priminė, jog už vaikus iki 16 metų atsako tėvai, tad ir baudą teks mokėti iš jų kišenės. Šešiolikmečiai ir vyresni už KET pažeidimus atsako patys.

Taisyklių pakeitimai

Daugelis galbūt dar neatkreipė dėmesio, kad nuo šių metų pradžios elektrinių paspirtukų ir kitų mikrojudumo priemonių vairuotojai, anksčiau buvę prilyginti dviratininkams, turi specialiai jiems skirtą KET skyrių. Jame nurodoma, kad el. paspirtuku draudžiama važinėti pėsčiųjų takais, rekomenduojama visuomet dėvėti ryškiaspalvę liemenę, jaunesniems nei 18 metų asmenims šalmas yra privalomas, o tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui reikia įjungti ir el. paspirtukų žibintus.

Tinkamo dydžio ir užsegtą šalmą privalo dėvėti ir vyresni el. paspirtukų vairuotojai, judantys važiuojamąja kelio dalimi. Kitais atvejais vyresniems nei 18 metų asmenims šalmas ir kitos apsaugos priemonės yra rekomenduojamos. Visgi pareigūnai skatina į šias rekomendacijas žiūrėti labai rimtai ir tikisi, kad visuomenėje šalmo dėvėjimas taps savaime suprantamu ir įprastu dalyku kaip, pavyzdžiui, saugos diržų segėjimas.

Amžiaus cenzas

Be jau minėto privalomo šalmo dėvėjimo, naujoje KET redakcijoje taip pat padidintas eisme dalyvaujančio elektrinės mikrojudumo priemonės vairuotojo amžius: el. paspirtuką gali vairuoti 16 metų sulaukęs asmuo (dviratį leidžiama vairuoti nuo 14 metų) arba nuo 14-os metų, jei moksleivis išklausęs specialų mokymo kursą ir turi mokyklos išduotą pažymėjimą. Jaunesnį nei 10 metų asmenį, vairuojantį el. paspirtuką ar kitą mikrojudumo priemonę gyvenamojoje zonoje, privalo prižiūrėti suaugusysis.

Paspirtukininkams draudžiama važiuoti didesniu kaip 20 km/h greičiu (dviračiams greičio riba nenustatyta), o važiuojant pėsčiųjų ir dviračių taku, kelkraščiu arba šaligatviu pro pat pėsčiąjį – didesniu kaip 7 km/h greičiu. Paspirtuko greitis turi būti artimas pėsčiojo judėjimo greičiui, t. y. važiuojant pro stovinčius pėsčiuosius greitis turėtų būti sumažintas iki minimumo.

Taip pat reikėtų įsidėmėti, kad el. paspirtuku ar kita mikrojudumo priemone draudžiama važiuoti pėstiesiems skirtais takais (išskyrus tuos, kurie skirti pėstiesiems ir dviratininkams).

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content