Tapkime draugais!

Pasibaigusio galiojimo medicinines priemones gyventojams privalu rūšiuoti

Paskelbė:

Paskelbta:


Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę? Anot vaistininkų, šį įprotį verta išsiugdyti, nes dažnu atveju tai gali apsaugoti sveikatą. Vaistininkai išskiria svarbiausias taisykles, kaip reikėtų rūšiuoti vaistus ir maisto papildus.

Nemeskite į unitazus

Iš pirmo žvilgsnio nekaltas vaistinių preparatų išmetimas į buitinių atliekų šiukšliadėžes arba jų nuleidimas į tualetą gali turėti neigiamos įtakos mūsų sveikatai ir gamtai. Visi vaistiniai preparatai, kuriuos išmetame su buitinėmis atliekomis, ne tik teršia aplinką, bet ir patekę į gruntinį vandenį gali sukelti pavojų gyvūnijai ir žmonių sveikatai.

Kartais žmonės į vaistines atneša ne tik nebereikalingus ar negaliojančius vaistus, bet ir vitaminus, maisto papildus, kosmetiką bei tokias medicinines priemones kaip pleistrai, tvarsčiai. Iš tiesų į vaistines sunaikinti reikia atnešti tik vaistus, o vitaminus ir medicinos priemones kiekvienas gali rūšiuoti kartu su kitomis buitinėmis atliekomis. Tiems, kurie nežino, kaip atskirti vaistus nuo maisto papildų ir vitaminų, reikėtų vadovautis taisykle: naikinti į vaistines nešami tik tie preparatai, ant kurių pakuotės yra užrašai – „receptinis vaistas“ arba „nereceptinis vaistas“.

Netaupykite antibiotikų

Viena iš praktikuojamos savigydos klaidų – „atsargai“ taupomi nebereikalingi vaistai. Dažnai žmonės mėgsta „susitaupyti“ receptinių vaistų, ypač antibiotikų. Pastarųjų namų vaistinėlėje išvis neturėtų būti – jų negali atlikti, nes privalu suvartoti visą gydytojo paskirtą kursą. Tačiau jeigu dėl tam tikrų priežasčių nutraukėte antibiotikų vartojimą anksčiau laiko, turite kitų nebereikalingų receptinių vaistų, būtina juos nunešti į vaistinę, kad būtų saugiai utilizuoti.

Kartais gyventojai nežino, ką daryti su tokiomis medicinos priemonėmis kaip švirkštai, adatos ar namų vaistinėlėse užsilikę gyvsidabrio termometrai. Jų negalima išmesti nei į šiukšliadėžę, nei atiduoti vaistinėms. Vaistininkė pataria juos atiduoti į gyvenamosios savivaldybės stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles.

Pasibaigusio galiojimo vaistų sudėtis gali chemiškai pakisti – tapti neveiksminga arba sukelti šalutinių poveikių. Todėl pravartu numatyti terminą, kas kiek laiko reguliariai atliksite vaistinėlės pertvarką. Anot vaistininkų, pusė metų – optimalus laikotarpis kaskart peržiūrėti vaistinėlės turinį ir pasilikti tik tai, kas reikalinga.

Pagal pranešimus spaudai

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content