Tapkime draugais!

Trišaliai pokalbiai – raktas į vaiko sėkmę

Paskelbė:

Paskelbta:


Vis populiarėjantys trišaliai pokalbiai mokyklose tampa sektinu pavyzdžiu ir vaikų darželiams. Kazimiero Baršausko mokykloje-daugiafunkciame centre šie pokalbiai jau kelerius metus vykdomi ir ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo grupėse, tačiau ugdytinių tėvams vis dar kyla daug neaiškumų, kam to reikia ir kokia viso to nauda.

Proceso etapai

Trišaliai pokalbiai efektyviausi, jei vykdomi nuosekliai ir tikslingai.

Visų pirma, viskas prasideda nuo vaiko pažinimo ir stebėjimo. Šiame etape grupės mokytojos renka informaciją apie vaiką – analizuoja jo darbus, stebi veiklą, gebėjimus. Vėliau atlieka vaiko vertinimą pagal pasiekimų ir pažangos vertinimo aprašą ir galiausiai vykdo pokalbį. Šio pokalbio metu mokytoja su tėvais (ir su specialistais, jeigu yra poreikis) kalbasi apie vaiką, kaip jam sekasi, kur jo stiprybės ir silpnybės.

Tada diskutuojant iškeliamas toks tikslas, kurio siekimas vaikui padėtų patirti sėkmę. Tėvai su mokytoja pasirašo sutartį, kurioje kiekviena šalis numato, kaip galėtų padėti vaikui pasiekti šio tikslo.

Išsikėlus tikslus vaikas vėl stebimas, padedama jam vienoje ar kitoje srityje ir laukiama rezultatų, kurie analogiškai aptariami su tėvais.

Kodėl keliamas tikslas?

Tikslo kėlimasis kiekvienam asmeniui (nesvarbu jo amžius ar lytis) atneša pridėtinės naudos įvairiais aspektais. Tikslo turėjimas ir jo siekimas leidžia užduotis atlikti našiau ar kokybiškiau, didėja motyvacija, o eigos stebėjimas, pasiekiami rezultatai teikia pasididžiavimo jausmą ir didina žmogaus pasitikėjimą savimi, savo galiomis.

Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad 5–6 metų vaikas jau geba pats sau išsikelti tikslus ir jų siekti. Tai reiškia, kad vaikai nuo mažens ugdosi kritinį mąstymą, geba vertinti save ir aplinkinius. Svarbu suvokti, kad vaikų tikslai nebus tokio lygio kaip suaugusiųjų – jų tikslas gali būti išmokti užsirišti batą, išmokti abėcėlę ar skaityti. Ir to užtenka, kad mažametis galėtų eiti savo sėkmės keliu.

Kur sėkmės paslaptis?

Siekiant nesustoti tobulėjimo kelyje, sėkmę svarbu patirti ir ugdančioms mokytojoms. Kaip išmokyti vaikus keltis tikslus ir jų siekti, jei pati mokytoja apatiška tobulėjimui ir skeptiškai žiūri į tokią ugdymo priemonę? Kaip pasiekti gerų rezultatų, jeigu visi mokytojai dirba naudodami skirtingas metodikas?

Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras ne tik vaikus skatina mažais žingsniais siekti tikslų, bet ir darbuotojus ragina nuolat tobulėti, bendradarbiauti ir diskutuojant rasti bendrus, visiems priimtinus sprendimus. Mokymai „Trišalis pokalbis – raktas į vaiko sėkmę“ vyko ruošiantis naujiems mokslo metams. Šių mokymų metu susirinkę visi mokytojai dalinosi patirtimi apie trišalius pokalbius, diskutavo apie jų naudą vaiko ūgčiai, patobulino sutarties formą, o svarbiausia – po mokymų išėjo suvokę, jog trišaliai pokalbiai – vienas iš pagrindinių momentų, padedančių vaikui siekti asmeninio rezultato ir patirti mokymosi sėkmę.

Odeta ŽILINSKIENĖ

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content