Tapkime draugais!

Kviečia pasidomėti, išspręsti ir laimėti

Paskelbė:

Paskelbta:


Kasmet spalio 24–31 d. visame pasaulyje minima Medijų ir informacinio raštingumo savaitė. Jos veiklomis siekiama skatinti gyventojų kritinį mąstymą, atsakingą informacijos vartojimą, gilinti informacinio raštingumo įgūdžius.

Vykstant Medijų ir informacinio raštingumo savaitei Lietuvos viešosios bibliotekos kviečia žmones dalyvauti renginiuose ir stiprinti žinias, gebėjimus bei nuostatas, padedančius kritiškai vertinti žiniasklaidos, socialinių tinklų informaciją ir atsirinkti patikimos informacijos šaltinius. Veiklos skirtos skatinti kritinį mąstymą, atsakingą informacijos vartojimą bei aktyvų pilietiškumą, gilinti medijų ir informacinio raštingumo įgūdžius.

Daugiau informacijos apie Medijų ir informacinio raštingumo savaitę galima rasti http://mirkt.bibliotekavisiems.lt.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kviečia „Santakos“ laikraščio skaitytojus išspręsti kryžiažodį. Jo atsakymas – žodis, susidedantis iš raidžių, įrašytų mažuose raudona spalva pažymėtuose laukeliuose.

Bibliotekininkai siūlo ne tik kryžiažodį, bet ir prizų. Išspręsto kryžiažodžio atsakymą su savo vardu nusiųskite el. p. mirkt@amb.lt. Burtų keliu laimingiesiems atiteks specialūs prizai. Su prizininkais Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos atstovai susisieks asmeniškai nuo lapkričio 4 d.

Horizontaliai: 2. Koks yra svarbiausias autorių teisių apsaugos dokumentas Lietuvoje? Autorių ir gretutinių teisių… 4. Sukčiavimo forma, kuria išviliojami konfidencialūs duomenys, naudojant netikrus internetinius adresus, apsimetant kitais asmenimis arba instaliuojant kenkėjiškas programas. 6. Visuomenės informavimo priemonės ir periodinis informacijos skleidimas, jų sistema. 8. … nuosavybė, teisės į intelektinės veiklos rezultatus (literatūros, mokslo ar meno kūrinį, į artistinį kūrinio atlikimą, fonogramas ir transliacijas, į išradimą ar mokslinį atradimą, pramoninį dizainą, prekių ženklus, puslaidininkinių gaminių topografijas, firmų vardus), geografinę nuorodą, kilmės nuorodą, kilmės vietos nuorodą, apsaugą nuo nesąžiningos konkurencijos ir kitos teisės, susijusios su intelektine veikla pramonės, mokslo, literatūros ir meno srityse. 10. Kaip vadinamas veiksmas, naudojamas norint ką nors paveikti, valdyti, gauti naudos sau ar kitam asmeniui, grupei, organizacijai, institucijai? 12. Idėjų ir kitokios informacijos skleidimas siekiant paveikti ar paskatinti tam tikrą požiūrį, elgseną ar veiksmus naudojantis sąmoningu faktų iškraipymu. 13. Kaip kitaip vienu tarptautiniu žodžiu vadiname klaidinančių žinių skleidimą?

Vertikaliai: 1. 2016 m. pasauliui buvo pristatyta žymioji Sophia. Ji buvo pirmasis robotas … (kas?). 3. Kaip vadinami asmenys, kurie prisistato esą iš banko, policijos ar kitos organizacijos, prašo jūsų asmeninių prisijungimų slaptažodžių ar pinigų? Telefoniniai … 5. Kaip vadinasi programinės įrangos kodai, kuriais analizuojamas vartotojų elgesys? 7. Kokio miesto vardu vadinama tarptautinė konvencija dėl literatūros ir meno kūrinių apsaugos (autorių teisių), priimta 1886 m. Šveicarijoje? 9. Kokiu trumpiniu apibūdinama baimė, nerimas praleisti ką nors svarbaus? 11. Kokia organizacija administruoja atlikėjų ir fonogramų gamintojų teises?

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content