Tapkime draugais!

Tręšimas priklauso ir nuo oro sąlygų

Paskelbė:

Paskelbta:


Aplinkos apsaugos departamento specialistai pataria iki lapkričio 15 d. pabaigti tręšti laukus srutomis ir mėšlu, nes nuo tos dienos įsigalioja draudimas naudoti tokias trąšas.

Tačiau, jeigu neleis gamtinės sąlygos – permirkusi, užtvindyta ar apsnigta dirva – tręšimą teks nutraukti anksčiau.

Draudimas tręšti mėšlu ir srutomis galioja nuo lapkričio 15 d. iki kovo 20 d., bet numatyta išimčių.

Vėlų rudenį, nuo lapkričio 15 d. iki lapkričio 30 d., ir pavasarį, nuo kovo 1 d. iki kovo 20 d., galima tręšti tik daugiametes pievas, ganyklas, ariamąją žemę su augaline danga (apsėtą, apsodintą augalais), kurios nuolydis ne didesnis kaip 5 proc.

Draudžiama skystąjį mėšlą ir srutas skleisti arčiau kaip 5 m iki vandens telkinio kranto linijos.

Tręšiant laukus mėšlu ir srutomis nuo lapkričio 15 d. iki lapkričio 30 d., į dirvą patenkančio azoto kiekis negali viršyti 40 kg hektarui.

Mėšlo ir srutų įterpti, skleisti negalima ir laikotarpiais, kai yra įšalusi, įmirkusi, užtvindyta, apsnigta žemė.

Tręšti mėšlu ir srutomis nuo birželio 15 d. iki rugpjūčio 1 d. draudžiama, išskyrus pūdymus, pievas, ganyklas ir plotus, kuriuose bus auginami žiemkenčiai.

Kukurūzų pasėlius draudžiama tręšti nuo liepos 10 d. iki rugpjūčio 1 d.

Kodėl svarbu tręšti laukus numatytu laikotarpiu?

Tręšiant laukus tinkamu metu augalai efektyviai įsisavina maistines medžiagas – azotą, fosforą, kalį. Tai padeda išvengti paviršinių ir požeminių vandenų taršos, oro užterštumo ir neigiamo poveikio ekosistemoms. Kai dirva yra įšalusi ar apsnigta, mėšle ir srutose esančios maistinės medžiagos, ypač fosforas, nepatenka į dirvožemį, nuteka į vandens telkinius ir juos užteršia.

Laikui bėgant į vandenį patekusios maistinės medžiagos gali sukelti vandens ekosistemų pokyčius: intensyviai dauginasi dumbliai, žydi vanduo, nyksta augmenija ir gyvūnija, trūkstant deguonies ima dusti žuvys.

Taip pat svarbu žinoti, kad skystąjį mėšlą ir srutas draudžiama skleisti arčiau kaip 3 m iki melioracijos griovių viršutinių briaunų, arčiau kaip 5 m iki vandens telkinio kranto linijos, arčiau kaip 300 m nuo apgyvendintos teritorijos ribos be seniūnijos seniūno rašytinio sutikimo. Neleidžiama tręšti ir šeštadieniais, sekmadieniais, valstybinių švenčių dienomis arčiau kaip 100 m atstumu nuo gyvenamojo namo be gyventojo rašytinio sutikimo.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 260 straipsnį už netinkamą mėšlo tvarkymą asmenims gresia bauda iki 230 eurų, nusižengus pakartotinai – iki 430 eurų. Taip pat gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

Jei pastebėjote aplinkosauginį pažeidimą, praneškite apie tai telefonu 112. Jei turite nuotraukų ar filmuotos medžiagos, ją siųskite el. paštu info@aad.am.lt.

Aplinkos apsaugos departamento inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content