Visų rajono švietimo įstaigų, išskyrus ikimokyklinio ugdymo, atstovai rinkosi į Vilkaviškio sporto centrą, kuriame „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) projekto dalyviai dalijosi savo patirtimis.
Renginio pradžioje Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Žydrė Žilinskienė priminė pagrindinį TŪM programos siekį, kuris teigia, kad kiekvienas Lietuvos vaikas privalo turėti galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. Tokioje įstaigoje turi būti akcentuojama lyderystė, kultūrinis ugdymas, įtraukusis ugdymas, STEAM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, matematika ir menai) ugdymas bei tinklaveika.
Ž. Žilinskienė pasidžiaugė, jog per pusmetį nuveikta nemažai darbų visose srityse: vyksta mokymai, perkamos platformos, gerinama infrastruktūra, kuriamos naujos edukacinės erdvės. Aišku, jog kyla ir problemų, tačiau jos taip pat po truputį sprendžiamos. Ji taip pat akcentavo, kad pagrindinis visų rajono švietimo įstaigų tikslas – gerinti vaikų matematikos pasiekimus.
Padrąsinti vedėjos ir renginio moderatorių, pirmieji savo veiklas pristatė Vilkaviškio pradinės mokyklos atstovai. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Rumbinienė kalbėjo apie įstaigoje vykusius mokymus tėvams. Ji akcentavo, kad labai svarbu visai mokyklos bendruomenei suvokti, jog mes esame skirtingi ir kiekvienas gyvename su savo stiprybėmis ir silpnybėmis. Šios ugdymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Striokienė kalbėjo apie mokymąsi STEAM srityje. Jos teigimu, tai – vaikams itin patrauklus ugdymas, nes čia vyrauja integracija, edukacinių aplinkų kaita, galimybė kurti, išbandyti, atrasti.
Apie integraciją kalbėjo ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries mokytojos Dalia Lapaitienė bei Dalia Viliušienė. Šioje įstaigoje pedagogai, naudodami šiuolaikines skaitmenines priemones, mokėsi į ugdymo procesą integruoti grafinį dizainą.
Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Laukaitienė ir mokinė Rūta Inkrataitė susirinkusiesiems papasakojo apie vieną iš ilgalaikio projekto „Kultūra ir mes“ veiklų – Šakių rajone, Zypliuose, vykusias kūrybines keramikos dirbtuves. Šios gimnazijos švietimo koordinatorė Dovilė Sušinskienė pasidžiaugė TŪM programos lėšomis atidaryto savigalbos kabineto veikla ir jo nauda mokinių ugdymui. Šiame kabinete mokiniai gali mokytis savarankiškai, konsultuotis su mokytojais ar draugais.
Apie kitokias pamokas bei jų naudą mokinių motyvacijai kalbėjo Pilviškių „Santakos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Donatas Zdanavičius ir Rūta Bakūnienė. Tuo tarpu Gražiškių gimnazijos biologijos mokytoja Janina Vasaitienė skaitė pranešimą apie tvarumą, atsakomybę už Žemę ir mūsų ateitį.
Kybartų „Saulės“ progimnazijos pavaduotojai ugdymui Gintaras Vencius ir Daiva Leonavičienė akcentavo bendravimo ir bendradarbiavimo svarbą šiandieniniame įtraukiojo ugdymo kontekste. Jie taip pat papasakojo apie kartu su Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos „Rasos“ skyriumi įgyvendinamus bendrus projektus.
Įtraukiojo ugdymo tema šnekėjo ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Janulaitytė. Ji svarstė, kad šis ugdymas turėtų būti ne tik mokyklos, bet visos bendruomenės reikalas.
Dalyviai džiaugėsi, kad šis informacijos ir patirties dalijimosi renginys buvo visiems naudingas, o išgirsta informacija – aktuali. Išties, einama link vieno iš TŪM projekto tikslų – tinklaveikos ir bendradarbiavimo.
Sidutė ČERNAUSKIENĖ, Eglė LABAŠAUSKIENĖ
„Tūkstantmečio mokyklų“ projekto koordinatorės
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.