Tapkime draugais!

Žaisliukų kūrimas kybartietei – miela saviraiškos forma

Paskelbė:

Paskelbta:


Toma BIRŠTONĖ

Kybartietei Rūtai Bielskuvienei nereikia sukti galvos, kaip namuose papuošti kalėdinę eglutę – ji pati kuria dailius žaisliukus.

Reikia vos kelių detalių

Pasirodo, kad išskirtiniams žaisliukams padaryti reikia paprastų priemonių – nedidelio plastikinio kamuoliuko, medžiagos skiautės, klijų ir įvairių dekoratyvinių elementų – tokių, kaip dirbtinis sniegas, blizgučiai, spalvotos juostelės, dirbtinės medžio šakelės, uogos ir pan.

Gaminti tokius žaisliukus Rūta pradėjo prieš septynerius metus. Motinystės atostogose moteriai pradėjo trūkti veiklos, todėl ji nusprendė užsiimti kūryba. Pamačiusi įdomią idėją internete, nutarė ir pati papuošti savo kalėdinę eglutę originaliais žaisliukais. Tačiau anuomet kaina už vieną svyravo nuo keturių iki aštuonių eurų, tad moteris nusprendė pasigaminti jų. Įsigijo putplasčio rutuliukų, įvairių medžiagų, kitų dekoravimo priemonių ir pradėjo kūrybinius eksperimentus.

Tačiau veliūrine medžiaga aptraukti žaisliukai buvo per sunkūs – jie lenkdavo žemyn eglutės šakas ir net nukrisdavo. Rūtai teko ieškoti alternatyvos. Dukros žaislų dėžėje rado plastikinių rutuliukų ir nusprendė juos išbandyti. Nuo to karto žaisliuko pagrindui moteris naudoja tik plastikinius kamuoliukus. Žinoma, renkasi sertifikuotus pagal europinius saugos standartus, nes tada yra garantuota dėl saugumo, kokybės ir patvarumo.

Prilygsta meditacijai

Kybartietė prisipažino, kad nė pati nesitikėjo, jog ši veikla taip įtrauks. Dabar rankdarbiai jai tapo savotiška meditacija.

„Niekada nesidomėjau mezgimu, siuvimu ar kitais moteriškais darbais. Net technologijų pamokose, kai reikėjo rinktis, visada eidavau su bendraklasiais dirbti prie medžio“, – atviravo ji.

Šiuo metu Rūta šešis žaisliukus gali pagaminti maždaug per valandą, o didžiąją dalį laiko užima pasiruošimas.

Prieš pradėdama darbą ji turi susikarpyti audinį, spalvotas juosteles, pasiruošti medžiagą kaspinėliams ir išsirūšiuoti kitas dekoravimo priemones. Darbui reikalingas ir karštų klijų pistoletas su plonu antgaliu, kad būtų galima tiksliai bei tvarkingai pritvirtinti smulkias detales.

Atsižvelgia į klientų pageidavimus

Rūta savo rankų darbo žaisliukų nuotraukomis pasidalijo socialiniuose tinkluose. Darbai greitai sulaukė dėmesio ir palankių atsiliepimų. Užsakymų skaičius kasmet auga. Kybartietė pastebėjo, kad klientai žaisliukus vis dažniau įsigyja ne tik kaip eglutės puošmenas, bet ir kaip išskirtines dovanas artimiesiems. Kai kurie net prašo sukurti kalėdinius rinkinius, kuriuose, be dailiai dekoruotų žaisliukų, būtų ir puodelis, saldumynų ar kitokių smulkmenų.

Nors moteris labiausiai mėgsta derinti sidabro ir aukso atspalvius, ji visada stengiasi įgyvendinti klientų pageidavimus. Taip gimsta įvairiaspalviai žaisliukai – raudoni, smaragdiniai, oranžiniai ar net juodi. Kybartietė pastebėjo, kad klientai, kurie įsigyja žaisliukus eglutei papuošti, dažnai juos derina prie namų interjero. Jeigu žmonės prašo Rūtos pagalbos, ši visada pataria rinktis bent dviejų atspalvių derinį. Pasak kūrėjos, taip eglutė tampa ryškesnė ir gyvesnė.

Moteris neturi jokių paslapčių, kaip gaminti tokius dailius žaisliukus, ir noriai dalijasi savo žiniomis su kitais. Ji mielai moko, kaip pasidaryti rankų darbo Kalėdų dekoracijas. Pasak kybartietės, šis darbas nėra sudėtingas, nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kitaip. Visai neseniai vyresnėlės dukros klasėje Rūta vedė edukaciją, kur kartu su vaikais gamino žaisliukus. Šie rankų darbo kūriniai tapo ypatingu akcentu, papuošusiu jų klasės eglutę. Lygiai tokį patį užsiėmimą R. Bielskuvienė praeitą antradienį vedė ir vyresniųjų klasių moksleiviams Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje.

Turi ir kitų pomėgių

Nors prieš gerą dešimtmetį Rūtai atrodė, kad ji neturi polinkio kurti, tačiau laikui bėgant pati suprato, jog yra priešingai. Kūryba kybartietei tapo svarbia atsipalaidavimo ir saviraiškos forma.

Dailūs žaisliukai nėra vienintelis Rūtos pomėgis – ji komponuoja dekoratyvias puokštes, o prieš keletą metų kartu su savo mama Virginija siuvo įvairius galvos apdangalus – dažniausiai kepures ir galvajuostes. Šie siuviniai dažniausiai buvo skirti vaikams. Virginija imdavosi siuvimo, o Rūta rūpindavosi dekoratyviais akcentais. Ji prisiūdavo minkštus kailinius kutus, gamindavo gėles, kruopščiai siuvinėdavo karoliukais, bendraudavo su klientais, priimdavo užsakymus.

„Atrodo, jog šiek tiek perdegiau nuo šios veiklos. Sulaukdavome tiek užsakymų, kad reikėdavo dirbti iki 3–4 valandos ryto. Vis dėlto nesakau, jog kažkada prie to negrįšiu“, – optimistiškai kalbėjo R. Bielskuvienė.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content