„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė nemokamą skaičiuoklę, kuria siūloma pasinaudoti klientams, norintiems įsivesti elektros energiją arba pasididinti įvado galią. Dabar sužinoti paslaugos kainą galima lengvai ir be papildomų išlaidų. Nuo 2024 m. balandžio mėnesio, kai įsigaliojo Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) patvirtinta nauja metodika, elektros įvado ar galios didinimo kaina apskaičiuojama atsižvelgiant įvado galią ir objekto atstumą nuo prisijungimo taško iki artimiausios ESO transformatorinės.
„Dabar ESO klientai, pasinaudoję naująja skaičiuokle, gali sužinoti tikslią prisijungimo ar galios didinimo kainą, kuri veikiant preliminarios kainos skaičiuoklei, būdavo netiksli. Jeigu nereikėdavo atlikti tinklo plėtros ir rekonstrukcijos, paslaugos kaina galėdavo siekti vos kelis šimtus eurų, jeigu reikėdavo – ir kelis tūkstančius. Anksčiau veikusi preliminarios kainos skaičiuoklė be ESO specialistų papildomų skaičiavimų nepateikdavo realios paslaugos kainos, todėl suma, palyginti su nurodyta gaunant prisijungimo sutartį, skirdavosi“, – sako ESO Tinklų vystymo tarnybos vadovas Ovidijus Martinonis.
Pagal šiuo metu galiojančią metodiką, klientai suskirstyti į tris grupes.
I grupė – klientai iki 500 kW įvado galios, kai jų objektas yra arčiau nei 100 metrų nuo prijungimo taško;
II grupė – iki 500 kW ir 100–400 metrų;
III grupė – iki 500 kW ir 400–1000 metrų.
Jei įvado galią norima didinti daugiau nei 500 kW arba atstumas iki artimiausios transformatorinės yra didesnis nei 1 000 metrų, prijungimo paslaugos kaina apskaičiuojama individualiai.
Galima sužinoti nemokamai
Prieš įsigaliojant naujai tvarkai, tikslią prijungimo prie elektros skirstomojo tinklo ar elektros įvado galios didinimo paslaugos kainą norintys sužinoti klientai galėjo tik pateikę prašymą techninėms sąlygoms gauti. Tai kainavo 41,89 eurų, o prisijungimo sąlygų bei paslaugos kainos reikėjo vidutiniškai laukti iki 7 dienas.
VERT pakeitus šių paslaugų kainų nustatymo metodiką, ESO atsirado galimybė atnaujinti skaičiuoklę taip, kad jos naudotojai galėtų savarankiškai ir nemokamai pasiskaičiuoti įmoką už prijungimą prie tinklo ar įvado galios didinimą bei gauti rekomendacijas galios pasirinkimui. Norint šią informaciją sužinoti, reikia pasirinkti kliento tipą ir įvesti reikiamus duomenis.
„Kviečiame klientus naudotis skaičiuokle ir taip sužinoti paslaugos kainą, o paraiškas teikti tik tuomet, kai planuoja projektą įgyvendinti. Šiuo metu matome, kad apie 50 proc. klientų pateikia paraiškas, gauna sutartis ir jų neapmoka. Dabar tą pačią informaciją galima sužinoti pasinaudoję skaičiuokle“, – pastebi O. Martinonis.
Be to, klientų patogumui įdiegtas ir virtualus žemėlapis. Jame galima pažymėti objekto, kurį norimą prijungti prie tinklo ar didinti įvado galią, vietą ir taip sužinoti paslaugos kainą. Svarbu, kad ją galima sužinoti kur kas greičiau, nes ESO nereikia tikrinti paraiškų, rengti prijungimo sąlygų ir sutarties.
Jeigu klientui paslaugos kaina tinkama, galima teikti prašymą techninėms sąlygoms gauti. Ši paslauga kainuoja ir ją užsakaknt mokamas vienkartinis mokestis, siekiantis 41,89 eur. Pateikta paraiška įvertinama per 3 kalendorines darbo dienas, o sąlygos išduodamos per penkias.
Pateikia tikslią kainą
Naujoji skaičiuoklė leidžia nemokamai sužinoti norimos paslaugos kainą, ir klientai aktyviai naudojasi šiuo funkcionalumu. Elektros įvedimo ir galios didinimo skaičiuoklė yra tarp trijų dažniausiai lankomų eso.lt puslapių.
Svarbu ir tai, kad šių paslaugų kainą gali pasitikrinti ir įsigijimui sklypų ieškantys žmonės, kuriems svarbi visų komunikacijų – elektros energijos, vandens tiekimo ir kitų – įvedimo kaštai. Anksčiau įvertinti prijungimo prie elektros tinklo kainą galėdavo tik sklypo savininkas.
„Šioje skaičiuoklėje naudojama patikima regionų geoinformacinės aplinkos paslauga REGIA, taip pat algoritmai, su kuriais dirba prisijungimo sąlygas ruošiantys mūsų specialistai“, – pažymi ESO atstovas.
O. Martinonis atkreipia dėmesį, kad dalis klientų vis dar vadovaujasi įsitikinimu, kad skaičiuoklės nurodyta kaina gali išaugti, tačiau pažymi, kad tai – jau praeitis.
„Skaičiuoklėje ir prijungimo sąlygose pateikiami įkainiai paprastai visada sutampa, nes pasikeitus dedamosioms, kurios lemia galutinę kainą, ją galima tiksliai suskaičiuoti. Anksčiau to nebuvo galima padaryti, nes galutinę kainą lėmė prisijungimo sprendiniai, kuriuos reikėjo atskirai vertinti kiekvienu atveju, o ne atstumas“, – pastebi O. Martinonis.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.