Situacijos, kai kelias atrodo sausas, tačiau iš tiesų yra slidus, tampa išbandymu net ir patyrusiems vairuotojams. Ekspertai pastebi, jog plikledis yra viena pavojingiausių situacijų kelyje – jo nepastebėjus, pasekmės gali būti skaudžios.
Plikledis yra klastingas, nes jį sunku pastebėti. Tai viena pavojingiausių situacijų kelyje, todėl atsargumas ir tinkamas pasirengimas yra itin svarbūs.
„Senesnėse automobilių instrukcijose ir vairavimo mokyklose buvo pabrėžiama būtinybė prieš kiekvieną kelionę apžiūrėti automobilį ir įsitikinti jo technine būkle. Tačiau ši praktika ne visada vairuotojų taikoma kasdienybėje“, – pastebi „Man ramu“ transporto draudimo platformos vadovas Marius Jundulas.
Į darbus, mokyklas, darželius skubantys vairuotojai neretai pamiršta pasiruošti kelionei tinkamai. Tai lemia rizikingą elgesį kelyje. Automobiliai su apsnigtais stiklais, neveikiančiais žibintais ar nesaugiomis padangomis tampa pavojumi eismo dalyviams.
„Baisu matyti automobilius, kurie žiemos rytą išrieda į gatvę su apsnigtais stiklais ar neveikiančiais žibintais. Vairuotojai turėtų pasiruošti žiemai taip pat atsakingai, kaip lėktuvų pilotai pasiruošia skrydžiui. Kiekvieną kartą prieš kilimą jie apeina orlaivį ir įsitikina, kad viskas tvarkoje. O nemaža dalis vairuotojų tiesiog sėda į automobilį ir išvažiuoja, nesusimąstydami, kad tai gali kainuoti ne tik sugadintą dieną. Tokių vairuotojų elgesys kelia pavojų visiems eismo dalyviams“, – pastebi M. Jundulas.
Norint užtikrinti saugumą, būtina pasirūpinti automobilio technine būkle. Automobilio padangos turi būti tinkamos žiemos sąlygoms, o jų protektoriaus gylis pakankamas geram sukibimui su slidžiu keliu. Taip pat svarbu užtikrinti, kad automobilio langų plovimo skysčio bakelyje būtų neužšąlančio skysčio, o visi žibintai ir signalai veiktų nepriekaištingai.
Matomumas yra dar vienas svarbus aspektas. Žiemos metu jį riboja ne tik tamsa, bet ir sniegas, druska, purvas ar kondensacija. Vairuotojai privalo kruopščiai nuvalyti ne tik priekinį, bet ir galinį bei šoninius langus, taip pat žibintus ir posūkių signalus.
„Nepakanka matyti tik siaurą ruožą prieš automobilį. Matomumas turi būti pilnas, kad vairuotojas galėtų reaguoti į bet kokias situacijas kelyje“, – priduria M. Jundulas.
Dar viena problema – vairuotojų nesugebėjimas greitai reaguoti į įvykusias avarijas. Dėl to po eismo įvykių užblokuoti keliai paralyžiuoja miestų eismą.
„Jei įvykis nesukėlė sužalojimų, vairuotojai turėtų kuo greičiau patraukti automobilius nuo kelio ir užregistruoti žalą“, – pabrėžia M. Jundulas.
Plikledžio metu svarbiausia laikytis atsargumo kelyje. Saugus greitis turi būti pritaikytas oro sąlygoms, o atstumas tarp transporto priemonių – didesnis nei įprasta. Pavojingiausios vietos yra sankryžos, posūkiai ir mažo eismo zonos, todėl jose reikėtų būti ypatingai dėmesingiems.
„Žiema – tai atsakomybės laikotarpis. Tinkamai paruoštas automobilis, kruopštus pasirengimas ir atsargus vairavimas yra pagrindiniai veiksniai, padedantys užtikrinti saugumą, o plikledis yra testas, kurį galime išlaikyti tik būdami pasiruošę“, – reziumuoja M. Jundulas.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.