Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė, Paryžiuje susitikusi su Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinio sekretoriaus pavaduotoju Yoshiki Takeuchi, pabrėžė šios organizacijos svarbą mūsų šalies ekonominiam ir socialiniam vystymuisi, pristatė naujosios Lietuvos Vyriausybės socialinės politikos prioritetus. Taip pat buvo aptarta pagalbos Ukrainai svarba.
Paryžiuje ministrė I. Ruginienė susitiko ir su Ukrainos Socialinės politikos ministerijos Europos integracijos viceministre Iryna Postolovska, aptarė tolimesnę pagalbą ir paramą Ukrainai ir šių metų gegužės mėnesį Ukrainos kartu su Moldova, Švedija ir Lietuva Lvive organizuojamą aukšto lygio socialinių reikalų ministrų susitikimą.
„Lietuvos narystė EBPO turi labai teigiamą poveikį investicijų pritraukimui, socialinės ir ekonominės atskirties mažinimui ir tvaraus augimo užtikrinimui. Todėl labai vertiname bendradarbiavimą su EBPO ir tikimės, kad jis sėkmingai tęsis“, – dvišaliame susitikime su Y. Takeuchi sakė ministrė Inga Ruginienė.
Ji pabrėžė, kad Lietuvai labai svarbios EBPO periodiškai atliekamos kiekvienos šalies narės ekonomikos analizės ir teikiamos konkrečios rekomendacijos, kaip pagerinti ekonominių priemonių veiksmingumą. Taip pat svarbu, kad būsimoje EBPO apžvalgoje Lietuvai daug dėmesio skiriama tokioms svarbioms temoms kaip demografiniai iššūkiai, gyventojų senėjimas ir jo poveikis svarbiausiems žmonių gyvenimo aspektams, pavyzdžiui, darbo rinkai, pensijoms, produktyvumui ir imigracijai.
Ministrė sakė, kad ateinančių ketverių metų naujosios Lietuvos Vyriausybės socialinės politikos prioritetai orientuoti į socialinės gerovės stiprinimą, socialinės atskirties mažinimą ir tvarios socialinės apsaugos sistemos užtikrinimą. Pasak ministrės, šiuo metu diskutuojama apie galimus sprendimus, kaip padidinti antrosios pensijų sistemos pakopos patrauklumą ir patogumą žmonėms, kartu išlaikant tikslą kaupti antrosios pakopos pensijas senatvei.
Ministrės I. Ruginienės dvišaliame susitikime su EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Y. Takeuchi paliesta ir pagalbos Ukrainai tema. Ministrė pažymėjo, kad Lietuva teikia visokeriopą pagalbą Ukrainos pabėgėliams taip pat tvirtai remia Ukrainą ir Moldovą Europos integracijos procese, teikdama metodinę pagalbą ir dalydamasi gerosios praktikos pavyzdžiais. Ministrė tikisi, kad ateityje EBPO dėmesys ir paramą Ukrainai nesumažės.
Ministrės I. Ruginienė dvišaliame susitikime su Ukrainos Europos integracijos viceministre Iryna Postolovska akcentavo Lietuvos pasiryžimą ir toliau padėti Ukrainai.
„Pagalba Ukrainai yra vienas pagrindinių Lietuvos prioritetų, todėl ir toliau sieksime padėti Ukrainai laimėti karą visomis priemonėmis – politinėmis, karinėmis, finansinėmis, humanitarinėmis ir socialinėmis. Visapusiškai remiame Ukrainą nuolatiniame Europos integracijos kelyje, apimančiame būtinų reformų, kurios neabejotinai prisidės prie Ukrainos žmonių gerovės užtikrinimo, įgyvendinimą“, – sakė ministrė I. Ruginienė.
Ministrė tikisi, kad gegužės mėnesį Lvive vyksiantis aukšto lygio socialinių reikalų ministrų susitikimas sustiprins Europos vienybę Ukrainos klausimu ir paskatins išlaikyti Ukrainą politinėje darbotvarkėje.
Nuo karo pradžios Socialinės apsaugos ir darbo ministerija humanitarinei pagalbai Ukrainai skyrė daugiau kaip 15 mln. eurų. Ši parama buvo skirta daiktams, maisto prekėms, higienos prekėms, įvairiems reikmenims. Taip pat rėmė pažeidžiamus vaikus, nėščias moteris, suteikė kitą reikalingą pagalbą. Nuo karo pradžios į Lietuvą atvyko 93304 (2025 m. vasario 7 d. duomenimis) ukrainiečiai, bendras nepilnamečių skaičius – 24436. Mūsų šalies prioritetas – užtikrinti, kad vaikai jaustųsi saugūs ir kuo greičiau pamirštų patirtus baisumus. Atsižvelgdama į karo žiaurumo įtaką Ukrainos vaikų psichinei sveikatai, be kitų paslaugų, Lietuva siekia jiems užtikrinti ir psichosocialinę pagalbą. Ypatingas dėmesys skiriamas nelydimiems nepilnamečiams.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.